Polskie Radio
Section05
ekonomia

Dziś pierwsze spotkanie Komitetu Ekonomicznego

Dziś odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. O powołaniu nowego ciała poinformowała w środę premier Beata Szydło. Na czele Komitetu Ekonomicznego stanął wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet ma pomóc w koordynacji prac związanych z realizacją planu, którego jest autorem.
Zobacz więcej na temat:  ekonomia gospodarka Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Sytuacja po 8 latach od upadku banku Lehman Brothers

15 września 2008 roku upadł bank Lehman Brothers. Dzień ten zapisał się w historii jako „czarny poniedziałek”. O tym, czy 8 lat po wydarzeniu można mówić o kryzysie w czasie przeszłym czy wciąż jest on obecny, mówili w Pulsie Gospodarki Maciej Wośko (Gazeta Bankowa), Michał Dybuła (BGŻ BNP Paribas) i Paweł Wojciechowski (ZUS).
Zobacz więcej na temat:  banki ekonomia finanse gospodarka lehman brothers Paweł Wojciechowski Polska

Nowe oblicze polskich spółek na Forum w Krynicy

Na najbliższe dni Krynica-Zdrój, za sprawą trwającego tam XXVI Forum Ekonomicznego, stała się stolicą polskiego i europejskiego biznesu. Jak podkreśla minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, celem resortu, jak i prezentowanych podczas forum spółek, jest pokazanie zupełnie nowego oblicza państwowych przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Dawid Jackiewicz ekonomia forum gospodarka Krynica Wojciech Dąbrowski XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy

Ministerstwo rozwoju zapowiada wzmocnienie eksportu

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy wiceminister rozwoju Radosław Domagalski i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys przedstawią plany wspierania przedsiębiorców i polskiego eksportu. Rozmawiali o tym w Pulsie Gospodarki prof. Elżbieta Mączyńska (SGH), Adam Ruciński (Grupa Doradcza BTFG) i Rafał Sadoch (Dom Maklerski mBanku) i Tomasz Chmal (ekspert ds. energetyki).
Zobacz więcej na temat:  ekonomia eksport finanse gospodarka Polska