ekonomia

Sortuj według:

Czytaj u nas

Prof. Witold Kieżun: w szkole nauczyłem się pięknie różnić

Prof. Witold Kieżun: w szkole nauczyłem się pięknie różnić

– W mojej szkole byli synowie polityków, urzędników, działaczy lewicowych, Żydzi, a także członkowie z jednej strony Spartakusa, a z drugiej ONR. I ta zbiorowość żyła ze sobą w pokoju – opowiadał w Dwójce prof. Witold Kieżun, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz wybitny ekonomista.

Awantura o płace i odprawy w spółkach Skarbu Państwa

Awantura o płace i odprawy w spółkach Skarbu Państwa

Igor Ostachowicz, były doradca Donalda Tuska miał trafić bez konkursu do zarządu Orlenu. Ostatecznie nie będzie tam pracował. Nowa minister infrastruktury Maria Wasiak otrzyma pół miliona złotych odprawy z PKP SA. Jednak postanowiła przekazać pieniądze na cele charytatywne. Mówili o tym goście audycji "Za, a nawet przeciw"

Polska w strefie euro. Zyskamy czy stracimy?

Polska w strefie euro. Zyskamy czy stracimy?

Podczas uroczystości zaprzysiężenia nowej premier prezydent Bronisław Komorowski zachęcał ministrów do debaty nad "umocnieniem naszego miejsca w integrującej się Europie". Chodzi o przygotowanie gruntu pod decyzje dotyczące członkostwa Polski w strefie euro. To może być bardzo trudne, bo 70 proc. Polaków nie chce zmiany waluty.

Niewolnictwo na polskim rynku pracy?

"Niewolnictwo" na polskim rynku pracy?

Przekroczone normy dopuszczalnego czasu pracy, nierzetelna ewidencja przepracowanych godzin lub nawet fałszowanie dokumentacji... W audycji "Za, a nawet przeciw" odpowiadamy na pytanie, czy możemy mówić o niewolnictwie w kontekście polskiego rynku pracy.

Rosja użyje gazu jako narzędzia politycznego?

Rosja użyje gazu jako narzędzia politycznego?

Kilka dni temu media informowały o zmniejszeniu dostaw gazu do Polski z Rosji. Eksperci przekonują, że żadnego zmniejszenia nie było, a zawinił brak komunikacji między PGNiG a Gazpromem. Niemniej obawa jest i to pytanie wydaje się zasadne...

Think Big - konkurs dla firm z globalnymi ambicjami

"Think Big" - konkurs dla firm z globalnymi ambicjami

Ruszyła druga edycja konkursu "Think Big". Jest on skierowany do właścicieli małych i dużych firm, którzy chcą się rozwijać na skalę globalną w oparciu o innowacyjne pomysły. Główną nagrodą w konkursie jest 40 tysięcy złotych, które mają pomóc we wprowadzeniu koncepcji na rynek.

Gospodarcze relacje polsko-chińskie

Gospodarcze relacje polsko-chińskie

W ubiegłym roku podczas spotkania premierów grupy 16+1, czyli grupy państw Europy Środkowo-Wschodniej, zarówno unijnych, jak i tych spoza Unii, i Chin ustalono powołanie dwóch mechanizmów – o współpracy handlowej i inwestycyjnej. Niebagatelne znaczenie w tej grupie ma Polska.

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
21:30 - 22:00Spotkania po zmrokuSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Puls jazzu
21:00 - 22:00Klub Trójki Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
21:30 - 22:00Strefa sportuSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo