Słuchaj
więcej
Polskie Radio
Section05
ekonomia

GE i Lufthansa w Polsce. Miliard złotych dla Dolnego Śląska

Inwestycja za 250 milionów euro powstanie w Środzie Śląskiej. Xeos, czyli spółka joint venture zawiązana przez General Electric Aviation i Lufthansa Technik, wybuduje centrum serwisowe silników lotniczych. Sprawę w Pulsie Gospodarki komentowali Jarosław Janecki z Societe Generale, Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" i Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia Dolny Śląsk inwestycje inwestycje zagraniczne Lufthansa lotnictwo motoryzacja Jarosław Janecki

Skutki włoskiego referendum dla gospodarki

Po przegranym referendum premier Matteo Renzi zapowiedział swoją dymisję. O reakcji rynków finansowych na wynik włoskiego referendum i o tym, czy w związku z nim Włochów i Europejczyków czekają wstrząsy w sektorze bankowym, rozmawiali w Pulsie Gospodarki Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Rafał Sadoch (mBank) i dr Maciej Bukowski (WISE Europa).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Włochy referendum ekonomia Matteo Renzi Unia Europejska euro dolary

Zmiany dotyczące kwoty wolnej od podatku

Senat zmienił przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatku. Dla osób zarabiających do 11 tysięcy złotych rocznie, wzrośnie ona w 2017 roku z 3091 do 6600 złotych. Sprawę w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 komentowali Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP, Piotr Soroczyński z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Roland Paszkiewicz z CDM Pekao SA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 finanse ekonomia podatek kwota wolna od podatku Justyna Golonko

Prezydentura Obamy. "Wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie"

Prezydentura Baracka Obamy dobiega końca. W czasie gdy sprawował urząd prezydenta, powstało 15 mln miejsc pracy, a giełda na Wall Street pobiła historyczne rekordy. Z drugiej jednak strony Stany Zjednoczone straciły w tym czasie najwyższy rating wiarygodności kredytowej i są dziś rekordowo zadłużone. O dobiegającej końca i rozpoczynającej się wkrótce nowej kadencji z punktu widzenia ekonomii, rozmawiali w Pulsie Gospodarki Grzegorz Maliszewski (Bank Millennium), Marek Kłoczko (KIG) i Mariusz Adamiak (PKO BP).
Zobacz więcej na temat:  Barack Obama ekonomia GOSPODARKA Polskie Radio 24 USA wybory prezydenckie w USA

Tanio już było - drożeje woda

„Droższa woda uderzy w gospodarkę” – brzmi nagłówek „Rzeczpospolitej”. Rząd ma się dziś zająć projektem nowego prawa wodnego. Zgodnie z nim powstanie nowe przedsiębiorstwo państwowe „Wody Polskie”. Ulgi w zakresie opłat za wodę ma jednak stracić energetyka, w tym małe elektrownie, i rolnictwo. Rozmawiali o tym goście Pulsu Gospodarki: Andrzej Halesiak (Pekao), Marek Zuber (ekonomista) i Przemysław Ruchlicki (KIG).
Zobacz więcej na temat:  ekonomia finanse GOSPODARKA podwyżki cen Polskie Radio 24 woda