ekonomia

Sortuj według:

Czytaj u nas

Trudna lekcja ekonomii

Trudna lekcja ekonomii

Wiedza Polaków na temat choćby podstaw ekonomii jest niestety bardzo słaba. Dotyczy to osób we wszystkich grupach wiekowych. Ofiarą pada rokrocznie wiele tysięcy osób, które wpadają w długi.

Hiszpania tonie w długach

Hiszpania tonie w długach

Hiszpania jest rekordowo zadłużona. Bank Hiszpanii ogłosił, że dług publiczny tego państwa dojdzie pod koniec roku do niemal 100 proc. produktu krajowego brutto. Odnotowano jednak nieznaczny spadek bezrobocia. O tym, jak wygląda obecna sytuacja gospodarczo-polityczna w Hiszpanii opowiadał w Polskim Radiu 24 ekspert, Marek Peda.

Ekonomii można nauczyć się z komiksów

Ekonomii można nauczyć się z komiksów

Już po raz szósty Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zaprosili twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać jeszcze do końca sierpnia.

Boom na dodatkową naukę ekonomii dla najmłodszych

Boom na dodatkową naukę ekonomii dla najmłodszych

Nastał boom na ekonomiczną edukację dzieci i młodzieży. Do szkół organizujących kursy dodatkowe zgłasza się nadkomplet chętnych. Jak oceniają ekonomiści, to efekt złego systemu szkolenia w szkołach podstawowych.

Diesel dominatorem

Diesel dominatorem

Za nami 11 już edycja motoryzacyjnego Supertestu Ekonomii 2014. Sprawdzian wyłonił zwycięzcę w kategorii kosztów eksploatacji. Imprezę zdominowały auta Skody, które zdystansowały swoich konkurentów pod względem jazdy ekonomicznej, jak również ekologicznej.

15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Aktualności z Watykanu
18:00 - 19:00O wszystkim z kulturąSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Letni Festiwal Muzyczny -...
16:00 - 19:00Zapraszamy do Trójki -...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
16:00 - 19:00Czwarty Wymiar Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Czwarta Fala