ekonomia

Sortuj według:

Czytaj u nas

Ekonomiczna rozgrywka Chin

Ekonomiczna rozgrywka Chin

Chiński wzrost gospodarczy i ekonomiczne stosunki Państwa Środka z Rosją. To główne tematy, o których w „Pulsie Gospodarki” w PR24 rozmawiali Jarosław Janecki, Adam Czerniak i Andrzej Polaczkiewicz.

Pisarz jako towar najlepszy

Pisarz jako towar najlepszy

Czy współcześnie sprzedaje się raczej książki, czy – ich autorów? W Dwójce rozmawialiśmy o tym, jak ważną częścią pracy pisarza stała się dziś praca nad wizerunkiem.

Autor jako towar

Autor jako towar

W przededniu Festiwalu Conrada zapytamy, czy współcześnie sprzedaje się raczej książki, czy autorów? Zapraszamy na niedzielną "Strefę literatury".

Nagroda Nobla: czas na ekonomię

Nagroda Nobla: czas na ekonomię

Tegorocznym laureatem nagrody ufundowanej przez Szwedzki Bank Narodowy został naukowiec związany z Uniwersytetem w Tuluzie – Jean Tirole. Francuski badacz został wyróżniony za analizy siły rynku i regulacji.

Ekonomiczny Nobel: kto zostanie nagrodzony w tym roku?

Ekonomiczny Nobel: kto zostanie nagrodzony w tym roku?

Ekonomiczny liberał, zwolennik interwencji państwa w gospodarkę, a może naukowiec, który reprezentuje inny nurt ekonomii? W poniedziałek dowiemy się, kto dostanie nagrodę ufundowaną przez Bank Szwecji, zwaną potocznie ekonomicznym Noblem.

Szara strefa? Jest jak choroba, która męczy organizm

Szara strefa? "Jest jak choroba, która męczy organizm"

Ministerstwo Finansów opublikowało listę zawodów, które najczęściej ukrywają swoje dochody. Na czarną listę trafili mechanicy samochodowi, fryzjerzy, stomatolodzy prowadzący prywatną praktykę. Według resortu do wielu nieprawidłowości dochodzi w gastronomii oraz w handlu. Problem unikania podatków dotyczy także najmu mieszkań.

20:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
22:00 - 23:00Ten cały musicalSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Kleszczowisko
22:00 - 23:59MO czyli Mało ObiektywnieSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
22:00 - 23:59KlubotekaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Basstion