Polskie Radio

Kim Dae-hwan: flaki to zupa kontrowersyjna

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 15:18
Jak Koreańczycy odbierają Polaków? Czy w naszej kuchni są potrawy dla nich nieakceptowalne? Czy polska kultura wydaje im się egzotyczna?
Audio
  • Kim Dae-hwan: flaki to zupa kontrowersyjna (Reszta świata/Jedynka)
Koreański reżyser Kim Dae-hwan w studiu radiowej Jedynki
Koreański reżyser Kim Dae-hwan w studiu radiowej JedynkiFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

- Inaczej patrzymy na nas samych, inaczej na Europejczyków, a jeszcze inaczej na Amerykanów. W naszej kulturze słowo "my", określające grupę, odgrywa bardzo ważną rolę, a w Europie dominuje indywidualizm. Pojedynczy człowiek jest ważniejszy niż wspólnota - mówi gość Tomka Michniewicza.

Autor "Reszty świata" pyta koreańskiego reżysera również o doświadczenia kulinarne związane z Polską. - Uwielbiam różnorodne jedzenie, wasza kuchnia bardzo mi smakuje. Choćby flaki, chociaż to zupa kontrowersyjna - śmieje Kim Dae-hwan.

Dlaczego Koreańczycy posługują się małymi, metalowymi, płaskimi (mówiąc krótko: trudnymi w obsłudze) pałeczkami? Czy jedzenie widelcem (czyli przebijanie pożywienia) jest przez nich postrzegane negatywnie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji ilustrowanej muzyką świata.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzą: Tomasz Michniewicz

Gość: Kim Dae-hwan (reżyser)

Data emisji: 4.12.2015

Godzina emisji: 9.16

mk/asz

Czytaj także

Dżungla jest piękna tylko na zdjęciach?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 15:00
Stefan Czerniecki dociera tam, gdzie od dziesiątków lat nie dotarł żaden biały człowiek. Jak mówi podróżowanie to… straszna nuda. I wciąż na nowo wyrusza w drogę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w Maroku za 1200 zł? Wystarczy dobry plan

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 14:50
- Pierwsza i najważniejsza zasada taniego podróżowania to elastyczność. Wyobrażenie, że w lipcu polecimy do Maroka na 2 tygodnie i nie wydamy za dużo, nie jest realistyczne - mówi Tomasz Michniewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indonezyjska wyspa tylko dla osób z otwartym umysłem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:56
- Śmierć jest tam bardzo blisko człowieka, nie jest tak odsuwana i pomijana, jak w naszej kulturze – mówi o należącej do Indonezji wyspie Sulawesi podróżniczka Anna Jaklewicz.
rozwiń zwiń