Polskie Radio
Section05
Korea Południowa

Niepewność na rynkach finansowych. Korea Północna w tle

Utrzymuje się napięcie między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi. Jak zagrożenie dotyczące potencjalnego uderzenia Pjongjangu w pobliże amerykańskiej bazy wojskowej na Guam wpływa na rynki finansowe? O tym w Rządach Pieniądza rozmawiali dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej, Bartłomiej Godusławski z Pulsu Biznesu i Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Korea Południowa USA Stany Zjednoczone Brexit

Szczyt G20 z Koreą Północną w tle

Korea Północna w ostatnich dniach dokonała testu międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Incydentem ma zająć się Rada Bezpieczeństwa ONZ, a kwestia zagrożenia ze strony Pjongjangu ma również być jednym z tematów zbliżającego się szczytu G20 w Hamburgu. W Świecie w Południe komentarz Rafała Tomańskiego z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna Korea Południowa USA ONZ G20 Rada Bezpieczeństwa ONZ Rafał Tomański

Trump o Korei Północnej: cierpliwość się skończyła

Prezydent USA Donald Trump po rozmowach w Waszyngtonie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem powiedział, że skończyła się "strategiczna cierpliwość" wobec Korei Północnej. Dodał, że Pjongang doprowadził do cierpiernia i śmierci milionów. Zapewnił, że USA zawsze będą bronić sojuszników. - Seul i Waszyngton będą razem pracować nad sprawą praw człowieka w Korei Północnej - mówił z kolei prezydent Mun.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Korea Północna Korea Południowa USA Stany Zjednoczone