Polskie Radio
Section05
Korea Południowa

Półwysep Koreański – krewetka wśród wielorybów

Dwa kraje, jeden półwysep. To również zupełnie odmienne postrzeganie świata i w świecie. Korea Północna to nieustanne prowokacje nuklearne, a Korea Południowa to dynamiczny rozwój gospodarczy. W Polskim Radiu 24 o złożoności relacji międzynarodowych na Półwyspie Koreańskim mówił Oskar Pietrewicz, autor książki "Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw".
Zobacz więcej na temat:  Korea Północna Korea Południowa Chiny Rosja Japonia USA Pjongjang ZSRR

Skandal korupcyjny w Korei Płd. Prezydent przeprasza

Objęta w piątek procedurą impeachmentu prezydent Korei Południowej Park Geun Hie przeprosiła naród za - jak to ujęła - "zaniedbania" w skandalu, który doprowadził do jej upadku. Na posiedzeniu rządu, zwołanym tuż po głosowaniu w parlamencie w sprawie impeachmentu, Park powiedziała, że poważnie traktuje działania podjęte przez Zgromadzenie Narodowe, a także głosy niezadowolenia ludzi, którzy protestowali przeciwko niej w związku ze skandalem korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa

Półwysep koreański między wielkimi mocarstwami

- Po II Wojnie Światowej Amerykanie uświadomili sobie, że półwysep koreański jest i będzie bardzo istotnym frontem konfrontacji zimnowojennej – powiedział w programie Świat w Powiększeniu Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja, autor wydanej właśnie książki „Krewetka między wielorybami. Półwysep koreański w polityce mocarstw". Gość mówił w audycji o grze, jaką wokół mniejszych państw Azji wschodniej prowadzą USA, Chiny, Japonia i Rosja.
Zobacz więcej na temat:  Korea Południowa Korea Północna USA Azja Chiny Japonia Rosja Birma