Tour de Pologne

Tomasz Zimoch

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 11:11
Tomasz Zimoch będzie komentował na antenie radiowej Jedynki 70. Tour de Pologne. Polskie Radio jest patronem medialnym wyścigu.
Tomasz Zimoch
Tomasz ZimochFoto: PR/Andrzej Szozda

70. Tour de Pologne z radiową Jedynką: goście, relacje, nagrody!

Wraz z nim zawody komentować będzie też Włodzimerz Rezner.

Tomasz Zimoch z wykształcenia jest prawnikiem. Przede wszystkim jednak dziennikarzem Polskiego Radia. Na antenie relacjonuje m.in. mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy. Znany z żywiołowych relacji z imprez sportowych.
Do historii przeszedł m.in. jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Widzew Łódź – Brøndby Kopenhaga w 1996 roku. Po strzeleniu gola, który dawał polskiej drużynie awans, Zimoch w końcówce meczu "zachęcał" tureckiego sędziego do odgwizdania końca pojedynku: "Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!".
Tomasz Zimoch jest też pomysłodawcą nagrody Skok Roku. Dostał Złoty Mikrofon "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”. Był odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Materiały z 70. Tour de Pologne można znaleźć również w specjalnym serwisie tdp.polskieradio.pl.

Oprócz najświeższych relacji nadawanych dla Polskiego Radia przez Tomasza Zimocha i Włodzimierza Reznera, strona zawiera aktualności na temat wyścigu, opisy poszczególnych etapów, wraz z mapami i filmami prezentującymi dany odcinek trasy, oraz informacje na temat Polaków biorących udział w zawodach i ich postępów. Serwis uzupełnia tabela z klasyfikacją generalną, a także galeria zdjęć.

Dodatkowo, dzięki specjalnej aplikacji, użytkownicy strony mają możliwość śledzenia wiadomości publikowanych na portalu społecznościowym Twitter, dotyczących Tour de Pologne.

Polskie Radio jest patronem medialnym 70. Tour de Pologne.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: nauka i sport są jak brat i siostra

15.06.2013 17:24
Tomasz Zimoch relacjonował podczas 17. Pikniku Naukowego próbę wytrzymałościową, której poddała się Luiza Złotkowska - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver i wicemistrzyni świata w łyżwiarstwie szybkim.
Próba wytrzymałościowa Luizy Złotkowskiej (L) podczas 17. Pikniku Naukowego. Komentuje Tomasz Zimoch (P)
Próba wytrzymałościowa Luizy Złotkowskiej (L) podczas 17. Pikniku Naukowego. Komentuje Tomasz Zimoch (P)Foto: Robert Gardziński/PR
Posłuchaj
07'55 Luiza Złotkowska na 17. Pikniku Naukowym (Sobota z Radiową Jedynką/Jedynka)
11'29 Na 17. Pikniku Naukowym Karolina Rożej i Roman Czejarek rozmawiali również z Joanną "Airis" Kamińską ze Stowarzyszenia "Drogi Herbaty Sunshinkai" oraz Adrianem Maciążkiem i Maciejem Ustynowiczem z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych (Sobota z Radiową Jedynką)
więcej

Luiza Złotkowska jest w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Soczi, które rozpoczną się już za 8 miesięcy. Jedna z naszych nadziei medalowych pojawiła się na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, by poddać się próbie wytrzymałościowej. Jej wyczyn obserwowała spora grupa kibiców, a do głośnego dopingu zachęcał Tomasz Zimoch.

Piknik Naukowy z radiową Jedynką >>>

- Jeszcze nigdy tyle osób nie dopingowało mnie podczas tej próby. Zazwyczaj jest tylko trener i obsługa z Instytutu Sportu. Bardzo dziękuję za doping - cieszyła się Luiza Złotkowska.

Podczas próby na rowerze stacjonarnym tętno jednej z najlepszych polskich panczenistek dochodziło momentami do 180 uderzeń serca na minutę. - Jest moc. Z boku widziałam, że pojemność minutowa płuc była dość duża, ponieważ ponad 60 jednostek. Jest dobrze. Dzięki temu testowi wyznaczymy progi, według których później będę trenować. Pozwolą one na bardziej efektywny i celowy trening - mówiła.

Na specjalny eksperyment zaprasza Portal polskieradio.pl >>>

Próbie Luizy Złotkowskie przyglądał się Andrzej Pokrywka, dyrektor Instytutu Sportu. Podkreślał on silne związki jakie zachodzą między nauką a sportem. - Oczywiście, nauka nie zastąpi intensywnego treningu. Natomiast może naprowadzić trenera na właściwe tory, kiedy coś nie wychodzi i nie widzi on jakiś progresywnych wyników, które sobie założył.

O związkach nauki i sportu mówił w Jedynce także pomysłodawca Pikniku Naukowego prof. Łukasz Turski >>>

Rozmawiał Tomasz Zimoch.

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

pg

Czytaj także

Tomasz Zimoch komentatorem meczu szachowego?

02.07.2013 21:29
Z okazji obchodzonego 2 lipca Dnia Dziennikarza Sportowego Tomasz Zimoch podzielił się swoimi refleksjami na temat tego zawodu.
Tomasz Zimoch
Tomasz ZimochFoto: Marlena Borawska/PR
Posłuchaj
04'14 Tomasz Zimoch o zawodzie dziennikarza sportowego (Jedynka dzieciom)
więcej

- Dziennikarz sportowy opisuje to co widzi. W moim przypadku opisuje to słowami, czyli moim aparatem mowy: językiem, ustami, krtanią, strunami głosowymi, także oczami. Bo przecież to wszystko co widzę, czuję i słyszę, muszę przelać słowami i w ten sposób dotrzeć do słuchacza - mówił w "Jedynce dzieciom".

Relacje Tomasza Zimocha z rozmaitych imprez sportowych od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Słuchacze radiowej Jedynki uwielbiają pełen ekspresji i barwnych metafor styl dziennikarza. Towarzyszył on choćby wielkim sukcesom Adama Małysza na skoczniach narciarskich całego świata. To właśnie tę dyscyplinę, obok piłki nożnej i kolarstwa, Tomasz Zimoch lubi komentować najbardziej. - Wydawałoby się, że jest to bardzo trudne. Skok zawodnika to sześć sekund. Przez ten czas trzeba nieraz opowiedzieć to wszystko co stało się w locie - tłumaczył.

Tomasz Zimoch nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej >>>

Jako dziennikarz sportowy z bogatym doświadczeniem Tomasz Zimoch nie unika nowych wyzwań. - Fajnie byłoby skomentować ważny mecz szachowy, choć to niby statyczna gra. Jak tych dwóch nachylonych nad szachownicą zawodników przedstawić? Jak opowiedzieć czy mają marsowe miny, czy są zamyśleni, że właściwie ten mecz rozgrywają nie pionkami na szachownicy, tylko gdzieś w swoim umyśle? - zastanawiał się.

pg