Soczi 2014: polskie łyżwiarki ze srebrnym medalem!

Martin Ruszkiewicz 22.02.2014
Polskie panczenistki (od lewej): Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka, w biegu półfinałowym wyścigu drużynowego, foto: PAP/Grzegorz Momot

Polskie panczenistki zdobyły srebrny medal w wyścigu drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. "Biało-czerwone" jadące w składzie Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska przegrały w finale z Holenderkami.

Relacja:

16:30 - to szósty medal dla Polski. Wcześniej po złote krążki sięgnęli: Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km, dwukrotnie Kamil Stoch, w konkursach na normalnej i dużej skoczni oraz panczenista Zbigniew Bródka na 1500 m, a brązowy zdobyła drużyna łyżwiarzy szybkich

16:27 - "Biało-czerwone" w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak osiągnęły czas 3.05,55. Holenderki były wyraźnie szybsze. Wynikiem 2.58,05 ustanowiły rekord olimpijski

16:25 - jednostronny pojedynek, mamy srebrny medal!

16:24 - Holenderki rozpoczęły ostro, pewnie jadą po złoto!

16:22 - już jadą!

16:18 - za chwilę finał. Brązowy medal wywalczyły Rosjanki

15:12 - zmiana godziny biegu Polek w finale. Start jednak o godz. 16.21

15:00 - pokonać Holenderki będzie niezwykle ciężko. "Pomarańczowe" w półfinale wyeliminowały Japonki, a wynikiem 2.58,43 ustanowiły rekord olimpijski

14:51 - przypominamy, że przed czterema laty w Vancouver Polki zdobyły brązowy medal

14:45 - w finale Polki zmierzą się z Holenderkami. Start planowany jest na godz. 15.14

14:44 - Polki jechały w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś , Luiza Złotkowska oraz Natalia Czerwonka i uzyskały czas 3 minuty i 60 setnych sekundy, pokonując Rosję o sekundę i 49 setnych

14:34 - fantastyczny bieg i mamy finał!

14:33 - cały czas przewaga Polek, będą emocje do końca

14:32 - wyrównana walka, z lekką przewagą Polek

14:30 - zaczynamy!

14:25 - walka w Adler Arenie już za 5 minut. Przypominamy, że stawką tego pojedynku jest finał

14:17 - Natalia Czerwonka w radiowej Jedynce mówiła, że zawodniczki w piątkowym biegu były nieco nerwowe. - Miałyśmy lepsze biegi w tym sezonie i mam nadzieję, że w sobotę poprawimy błędy, które zrobiłyśmy w piątek - stwierdziła. Polki spotkają się w półfinale z Rosjankami. Czy nie boją się dopingu gospodarzy igrzysk? - Zawsze można pomyśleć, że Rosjanie kibicują nam - odpowiada Katarzyna Bachleda- Curuś

14:12 - Paweł Zygmunt - czterokrotny uczestnik igrzysk - uważa, że Polki mają duże szansę na wygraną z Rosjankami. - Rosjanki bardzo mocno sprężyły się w tym wyścigu, w którym wygrały. Zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Nasze dziewczyny kontrolowały swój wyścig, nie pokazały 100 procent swoich możliwości. W półfinale będą jechać na 100 procent i mają bardzo duże szanse, żeby wygrać, i walczyć o złoty medal - podsumował

14:11 - Polki w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś , Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka pokonały w piątek w ćwierćfinale Norweżki. - Zrobiłyśmy pierwszy krok, nie ma czasu na świętowanie, przed nami bardzo ważne biegi - mówiła Luiza Złotowska w piątek wieczorem

14:10 - już za chwilę rozpocznie się bieg panczenistek. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo