Soczi 2014: wielki dzień polskich panczenistów

Paweł Słójkowski 22.02.2014
Polskie srebrne medalistki w biegu drużynowym w Soczi
Polskie srebrne medalistki w biegu drużynowym w Soczi, foto: PAP/EPA/VINCENT JANNINK

Największych emocji w sobotniej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich dostarczyli polskim kibicom panczeniści, którzy powiększyli dorobek medalowy "biało-czerwonych" o kolejne krążki.

Tomasz Gorazdowski śledził zmagania panczenistów w Adler Arenie, gdzie Polacy odnieśli fantastyczny sukces. Mężczyźni zajęli trzecie miejsce, kobiety zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Soczi.

W sumie Polacy zdobyli w łyżwiarstwie szybkim 3 medale i na pewno można powiedzieć, że podczas swoich startów dali z siebie wszystko.

Biało-czerwone barwy reprezentowały Katarzyna Bachleda-Curuś , Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak osiągnęły czas 3.05,55. W ćwierćfinale i półfinale zamiast Woźniak jechała Natalia Czerwonka .

Holenderki w finałowym biegu były wyraźnie szybsze i wynikiem 2.58,05 ustanowiły nowy rekord olimpijski. Reprezentanci tego kraju wygrali również w finale drużynowym panów, w półfinale wygrywając z Polakami.

Zbigniew Bródka , Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki spisali się na medal, a konkretnie na brązowy medal. W pojedynku o 3. miejsce pokonali Kanadyjczyków i wydaje się, że ten wynik jest najlepszym wynikiem, na jaki było ich stać.

Dali kibicom niesamowite emocje w swoim biegu, fantastycznie rozgrywając swój występ i popisując się świetnym finiszem.

Polscy kibice mieli duże oczekiwania względem występu Justyny Kowalczyk w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną. Niestety, Polka na samym początku biegu zderzyła się z jedną z rywalek i pogłębiła kontuzję swojej złamanej wcześniej stopy.

Nasza najlepsza biegaczka wytrwała na trasie 13 kilometrów, ale nie dała rady zakończyć wyścigu. Komplet medali w tej konkurencji zdobyły Norweżki. Polka przyznała, że jeszcze nie chce podejmować decyzji o swojej przyszłości.

- Czas decyzji biegnie nieubłaganie, nie jest łatwo rozstać się z czymś, co robiło się z takim sercem przez tyle lat. Po sezonie podejmiemy decyzję, co dalej - powiedziała Kowalczyk Michałowi Gąsiorowskiemu z radiowej Trójki.

Polscy sportowcy zdobyli dotychczas w swoich startach w zimowych igrzyskach olimpijskich dwadzieścia medali.

Niewiele osób spodziewało się, że w Soczi Polacy będą w stanie pochwalić się tak okazałym dorobkiem, ale olimpijczycy pokazali, że choć w niektórych przypadkach brakuje świetnych warunków do przygotowań i uprawiania niektórych dyscyplin, to jednak bardzo wiele można nadrobić determinacją i zaangażowaniem.

Źródło: TVN24/x-news