Sopot 2014: złoty medal Aregawi w biegu na 1500 m

Marcin Nowak 08.03.2014
Abeba Aregawi cieszy się ze złotego medalu w HMŚ w Sopocie po biegu na 1500 m kobiet, foto: PAP/Adam Warżawa

Pochodząca z Etiopii reprezentantka Szwecji Abeba Aregawi wynikiem 4.00,61 w biegu na 1500 m zdobyła w Sopocie złoty medal 15. halowych mistrzostw świata.

Srebrny wywalczyła Etiopka Axumawit Embaye - 4.07,12, a brązowy Marokanka Rababe Arafi - 4.07,53.
Aregawi od 10 grudnia 2012 roku startuje w barwach Szwecji. W sierpniu ubiegłego roku została w Moskwie na Łużnikach mistrzynią świata na tym dystansie.
W eliminacjach odpadły dwie polskie lekkoatletki - Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) i Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków).