Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Brazylia - Rosja 3:0. Polacy muszą poczekać na awans

Bartosz Orłowski 17.09.2014
Brazylijczycy w meczu z Rosją grają o pozostanie w turnieju
Brazylijczycy w meczu z Rosją grają o pozostanie w turnieju, foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polscy siatkarze na awans do półfinału muszą jeszcze poczekać. Promocję mogli im zapewnić Rosjanie, ale musieli wygrać z Brazylią. To "Canarinhos" wygrali jednak 3:0.

Brazylia - Rosja 3:0 [25:22, 25:20, 25:21, KONIEC]

25-21 - Koniec. Brazylia jest już w półfinale. W czwartek decydujący o awansie mecz Polska - Rosja. Biało-czerwonym do sukcesu brakuje punktu, czyli wygrania dwóch setów

24-20 - Rosjanie odbijają się teraz od brazylijskiego bloku jak od ściany. Już nie wierzą. Cztery meczbole "Canarinhos"

17-17 - Fantastyczny "gwóźdź" Lucasa. Rosjanie zaczynają ostro między sobą rozmawiać

11-10 - Seria błędów "Sbornej". Rosjanie mają chyba problemy natury mentalnej. Tak z Brazylią wygrać się nie da

4-7 - Rosjanie wzięli się ostro do pracy. Tak w tym meczu jeszcze seta nie zaczęli

Zdobywanie
Zdobywanie punktów przychodzi Rosjanom z ogromnym trudem, fot. PAP/Grzegorz Michałowski

25-20 - Seta kończy Visotto z prawego ataku. Fatalny technicznie set w wykonaniu "Sbornej"

23-20 - Jeśli nawet Muserski trafia zagrywką w siatkę to Rosjanom będzie bardzo ciężko podjąć walkę

17-15 - Problem Rosji polega na tym, że jak już dogonią rywali to zaczynają popełniać błędy

11-11 - A teraz mieliśmy trochę walki. Było już 10-6 dla Brazylii za sprawą fatalnej gry w obronie Rosjan, ale od czego jest Dmitrij Muserski. Ten wieżowiec (218 cm) nie ma sobie równych na siatce

6-4 - Nareszcie siatkarze pokazują trochę bardziej dynamiczną grę. Mieliśmy nawet dwie punktowe zagrywki z rzędu w wykonaniu Wallace'a

25-22 -Na razie rywale nam nie pomagają. Rosjanie dogonili rywali, ale później stanęli. Jak na razie spacerowe tempo meczu

20-20 - Rosjanie dopięli swego. Po raz drugi w tym meczu skutecznie zablokowali. Punkt potężną zagrywką dołożył też Muserski

16-15 - Pierwsza "czapa" w tym meczu. Wallace zatrzymany na podwójnym bloku

16-13 - Dziwnie na razie wygląda ten mecz. Obie drużyny swoje akcje kończą albo punktem zdobytym bezpośrednio, albo błędem własnym. Nie obserwujemy bloków, ani obron. Nie zmienia się natomiast to, że Bernardo Rezende dyskutuje z sędziami

8-6 - Na pierwszej przerwie technicznej wygląda to tak, że tego seta wygra ta drużyna, która popełni mniej błędów. A zdarzyły się one już jednym i drugim

5-4 - Brazylijczycy jako pierwsi zdobywają punkt przy własnej zagrywce i wychodzą na prowadzenie. Wcześniej obserwowaliśmy raczej spokojną grę punkt za punkt

20.30 - Tak wyglądają dzisiaj trybuny

20.28 - Skład Rosji: Spiridonow, Ilnych, Pawłow, Apalikow, Muserski, Grankin, Jermakow (libero)

Skład Brazylii: Bruno, Lucas, Siadao, Wallace, Murillo, Lucarelli, Mario (libero)

20.19 - Hala w Łodzi świeci pustkami

20.15 - Głos z polskiej ekipy. - Mecz na pewno będziemy oglądać. Jednak czy będziemy kibicować?  Zobaczymy, niech wygra lepszy -  twierdzi przyjmujący Rafał Buszek

20.00 - Po wczorajszej porażce z Polakami mecz z Rosją to dla siatkarzy z Kraju Kawy spotkanie o wszystko. Rosja natomiast w czwartek zagra z biało-czerwonymi. Czytaj więcej o reprezentacji Rosji>>>

>>>"Sborna" już nie taka straszna<<<

19.51 - Wszyscy wspominają jednak finał igrzysk olimpijskich sprzed dwóch lat. Brazylia prowadziła już 2:0, ale w trzecim secie ówczesny trener "Sbornej" Władimir Alekno zagrał va banque. Ze środka na atak przestawił Dimitrija Muserskiego, a on poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa 3:2 i olimpijskiego złota

19.47 - Obie drużyny już raz spotkały się na tym mundialu. Na koniec drugiej fazy podopieczni Bernardo Rezende wygrali 3:1

19.38 - Jeśli Rosjanie dzisiaj wygrają, to Brazylijczycy będą pakować walizki. Jeśli natomiast "Canarinhos" wygrają za trzy punkty zapewnią sobie awans do półfinału.

19.32 - W meczowej "12" Brazylii znalazł się Murillo , który wczorajszy mecz z Polską oglądał z trybun, natomiast do dyspozycji trenera Rosjan będzie Nikołaj Pawłow . Obaj siatkarze narzekali na problemy zdrowotne

19.30 - Trudno o większy siatkarski spektakl. Zagrają ze sobą mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy

19.25 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Brazylia - Rosja !