Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Rosja 3:2. Polacy w półfinale mistrzostw świata!

Aneta Hołówek 19.09.2014
Radość Polaków Mateusza Miki (L) i Pawła Zatorskiego (P) po wygranym 3:2 meczu z Rosją , foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Polscy siatkarze wygrali z Rosjanami 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) w ostatnim meczu grupy H i zapewnili sobie z pierwszego miejsca awans do półfinału mistrzostw świata.

Dziękujemy i zapraszamy na naszą kolejną relację. Biało-czerwoni o finał zagrają w sobotę z Niemcami w katowickim Spodku.

15-11 - KONIEC!!!

14-10 - Ostatni!!!!

12-8 - Sędzia pomaga Rosjanom, ale nic to im nie daje

10-7 - Rosjanie nie zamierzają się poddać. Muserski po raz pierwszy się śmieje

9-4 - Spirydonow zaczyna pajacować, oby biało-czerwoni nie zwracali na niego uwagi

7-3 - Muserski nam dzisiaj krzywdy nie robi zagrywką

5-2 - Motywacja wróciła, nie chcemy grać z Francją

1-0 - Zaczynamy udanym atakiem, konkretnie Mika zaczyna

/
W tie-breaku kibice mieli już inne miny PAP/Grzegorz Michałowski

4.SET

22-25 - Ale nie myli się Pawłow. Set dla Rosjan i gramy tie-breaka. Jeżeli nie wygramy to w półfinale zagramy z Francją.

22-24 - Myli się Muserski

20-22 - A może jeszcze Możdżonek by wszedł? Męczarnie jednak wróciły

18-17 - Długo to trwało, ale jest szansa, że Polacy usłyszeli budzik. Wychodzimy na prowadzenie.

15-16 - Gonimy.....

13-15 - Czy Polacy się jeszcze zmobilizują? Może Buszek z Konarskim coś wymyślą?

11-13 - Trener Woronkow prosi o czas

9-13 - Drzyzga na ławkę wszedł Konarski

7-12 - Spadła jakość, szybkość, zagrywka nie działa, trenerze czekamy na zmiany

5-8 - czwarty set zaczyna przypominać ten poprzedni. Trener Antiga krzyczy "alej, alej", ale jakoś nie idzie

/
Kibice powinni mieć dzisiaj inne miny .... PAP/Grzegorz Michałowski

3. SET

21-25 - Przegraliśmy tego seta, ale bardziej serca zadrżały nam, bo Wlazły upadł i długo się nie podnosił. Na szczęście nic się nie stało

19-24 - Chyba ten set już trzeba spisać na straty. W czwartym secie trzeba będzie postawić kropkę nad i.

17-20 - Trener Antiga zdjął jednak Wlazłego, wszedł Zagumny

15-16 - Wlazłemu nie podoba się ten wynik więc postanowił zmienić trochę cyfry na tablicy

12-16 - Druga przerwa techniczna

11-15 - Antiga zaprosił na parkiet Kubiaka, zszedł Winiarski

3-9 - Polacy zapowiadali, że będą walczyć o pełną pulę, ale emocje trochę opadły i Rosjanie uciekają nam. Może trener Antiga powinien trochę zamieszać w składzie?

21-18 - Jeszcze cztery punkty i jesteśmy w ..... boimy się pisać

20-17 - Nowakowski zagrywa z wdziękiem. Rosjanie szykują się do ataku i atakują, ale w aut

18-16 - Kłos pokazał moc i ponownie jesteśmy na prowadzeniu

15-16 - Dogonili nas Rosjanie, a nawet przegonili. Prowadzą na przerwie technicznej

14-13 - Rosjanie zaczęli bronić ataki Polaków

12-8 - Spirydonow ponownie zagrywa w aut

10-6 - Woronkow się zdenerwował, bo Wlazły rozkręca się. Czas dla Rosjan

8-6 - Przerwa techniczna

5-5 - Po długiej wymianie Mika pomylił się wybierając zły kierunek ataku, Spirydonow nie dał się oszukać

5-4 - As serwisowy Drzyzgi, ale sędziowie długo to sprawdzali

3-2 - Rosjanie zaczęli z animuszem od dwóch potężnych zagrywek, ale Polacy nic sobie z tego nie robią

/

1. SET

25-22 - Mamy 50 procent roboty wykonanej! Pomożecie dalej???

24-22 - Mika w aut, a wyglądało jak as

24-21 - Ilnykh w aut i mamy ostatni!!!

23-21 - no emocje muszą być

22-16 - Muserski tylko patrzy z podziwem co robi Wlazły, a ten fruwa i posyła taaaki cios

20-14 - Zamieszanie na ławce Rosjan, pogubili się i nie wiedzieli kto ma zmienić Spirydonowa. Nie dziwimy się, że nie wiedzą co się dzieje

17-13 - Muserski ponownie po taśmie. Siła rażenia jego zagrywki maleje i Polacy nie marnują tej szansy

15-12 - Ilnykh posłał dwa ciosy na zagrywce... trzeba uważać

14-9 - Rosjanie poproszeni przez trenera na pogawędkę

11-8 - Spiridonow przestrzelił zagrywkę, Apalikow też nie trafił

9-6 - Dobre przyjęcie, a potem atak Wlazłego

8-4 - Muserski serwuje, ale po siatce, Polacy zwierają szeregi i mamy kolejny punkt. Przerwa techniczna

7-3 - Małe zamieszanie po tym jak Rosjanie oddali nam "za darmo" piłkę, ale kolejny punkt dla biało-czerwonych. Woronkow prosi o przerwę

5-3 - Blok Miki i uciekamy

4-2 - Ale dwa serwisy Drzyzgi

2-1 - Twarda akcja na korzyść Rosjan, ale Polacy szybko wyrównują

20.25 - Jeden z najlepszych siatkarzy świata Muserski, pajacujący Spirydonow i walący w piłkę jak młotkiem Apalikow kontra Wlazły, Winiarski i spółka czyli mecz Polska - Rosja. Zaczynamy!!!!

20.20 - W Łodzi słychać hymny ....

20.00 - Andrzej Wrona, który dzisiaj nie zagra zdradził, że Polacy wciąż są głodni sukcesu. - Będziemy walczyć do upadłego - mówi.

19.59 - Polacy zaczynają w składzie: Mika, Winiarski, Drzyzga, Zatorski, Nowakowski, Kłos, Wlazły

/

19.42 - Siatkarze przygotowują się do meczu, a dla kibiców śpiewa Margaret

19.35 - W Łodzi trwa prezentacja drużyn i słychać wielkie gwizdy... gdy pojawiają się Rosjanie.

Skład Polski: Nowakowski, Winiarski, Konarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski, Możdźonek, Mika, Buszek.

/

19.30 - Michał Winiarski będzie grał od początku!

19.20 - Polacy i ich rywale są już w Atlas Arenie.

/

19.00 - Z Polską będziemy walczyć do ostatniej piłki - zapowiedział po porażce z Brazylią trener Rosji Andriej Woronkow. Walkę o pełną pulę zapowiadają również Polacy, których do walki w Atlas Arenie zagrzewać będzie ponad 12 tys. widzów. Bilety na to spotkanie zostały wyprzedane już kilka dni temu.

Cezary Gurjew, który będzie komentował mecz Polska - Rosja w radiowej Jedynce przewiduje, że spotkanie w Atlas Arenie będzie więcej niż "zwykłym" meczem o półfinał mistrzostw świata.

/

18.55 - Przypominamy, że z grupy H awans do półfinału mają już zapewniony Brazylijczycy, którzy po porażce 2:3 z Polską w środę bez straty seta ograli Rosjan. Ten wynik sprawił, że drugiego półfinalistę z tej grupy wyłoni pojedynek biało-czerwonych z mistrzami olimpijskimi.

W lepszej sytuacji przed tym meczem są Polacy, którzy mają już na koncie dwa punkty i do awansu wystarczy im wygranie dwóch setów. Rosjanie muszą natomiast zdobyć komplet punktów, by wyprzedzić Polaków i ich kosztem wywalczyć awans.

18.50 - Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Rosja!

W Łodzi na meczu Polska - Rosja będzie Cezary Gurjew, zapraszamy do słuchania relacji w radiowej Jedynce.

>>>Sportowy czwartek w radiowej Jedynce - siatkarze z Rosją i Legia w Lidze Europy<<<

Aneta Hołówek, polskieradio.pl

Czytaj zapowiedź >>>

liczba komentarzy: 1
  1. szeleszczyciel
    2014-09-18 22:54
    Szkoda, że polscy kibice zachowywali się chamsko w stosunku do piłkarzy, którzy przecież nie zajęli Krymu... Polacy przegrali.