Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Polska - Brazylia w finale mistrzostw świata! [22. DZIEŃ MISTRZOSTW]

Paweł Słójkowski 20.09.2014
Polacy Fabian Drzyzga i Mateusz Mika cieszą się podczas meczu półfinałowego mistrzostw świata siatkarzy z Niemcami, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Polacy pokonali Niemców w półfinale mistrzostw świata 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21). W finale spotkają się z obrońcami tytułu - Brazylijczykami.

23.25 - Zapraszamy już jutro do śledzenia naszych relacji w serwisie sportowym portalu polskieradio.pl. NA ŻYWO będziemy opisywać ostatni dzień turnieju oraz oczywiście mecz finałowy Polska - Brazylia. Polecamy też słuchanie relacji z tego wydarzenia w radiowej Jedynce i radiowej Trójce!

MŚ siatkarzy: RELACJE NA ŻYWO z finału w Polskim Radiu >>>

23.00 - W ostatnim meczu turnieju Polacy zmierzą się z Brazylijczykami. Z "Canarinhos" o złoto walczyli także osiem lat temu. Wówczas podopieczni Bernardo Rezende okazali się zbyt silni i gładko wygrali z biało-czerwonymi 3:0. Uczestnikami tamtego meczu w Japonii było trzech obecnych kadrowiczów Paweł Zagumny, Michał Winiarski i Mariusz Wlazły.

22.46 - Polska - Niemcy 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21) w półfinale. Biało-czerwoni w niedzielnym finale w Katowicach zmierzą się z obrońcami tytułu - Brazylijczykami! Zapraszamy do przeczytania RELACJI NA ŻYWO ze spotkania Bartosza Orłowskiego . Polecamy też emocjonujące komentarze Cezarego Gurjewa , który relacjonował spotkanie w radiowej Jedynce, a także Tomasza Gorazdowskiego , który komentował mecz w radiowej Trójce!

MŚ siatkarzy: Polska - Niemcy [RELACJA] >>>

22.45 - POLSKA W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!!!

22.15 - Trener reprezentacji Iranu Slobodan Kovac miał pretensje do podopiecznych za brak walki z Rosjanami w meczu o piąte miejsce mistrzostw świata, przegranym w Łodzi 0:3. "Nie rozumiem, dlaczego brakło im motywacji, a mistrzom olimpijskim nie" - podkreślił Serb.
Jak napisano na oficjalnej stronie MŚ, Kovac tuż po zakończeniu spotkania zamknął się w szatni ze swoją drużyną i przez 15 minut krzyczał na zawodników. Na późniejszej konferencji prasowej w dalszym ciągu rozpamiętywał brak zaangażowania zespołu w pojedynek ze "Sborną".

MŚ siatkarzy: Rosjanie nie dali szans Irańczykom w meczu o 5. miejsce >>>

22.12 - KONIEC TRZECIEGO SETA! Niestety nie udało się postawić kropki nad "i". Niemcy wygrywają 25:23 i wciąż biało-czerwoni nie mogą być pewni awansu do finału mistrzostw świata

MŚ siatkarzy: Polska - Niemcy [NA ŻYWO] >>>

21.33 - KONIEC DRUGIEGO SETA! Biało-czerwoni prowadzili aż 18:11, ale nagle coś się zacięło i Niemcy mieli nawet piłki setowe. Dreszczowiec zakończył się jednak szczęśliwie - Polacy wygrali drugą partię 28:26! Więcej informacji o meczu w naszej RELACJI NA ŻYWO. O spotkaniu rozmawiali też w studiu Polskiego Radia 24 - Filip Jastrzębski oraz Tomasz Kowalczyk z radiowej Jedynki i Artur Jaryczewski z portalu polskieradio.pl. Zapraszamy do odsłuchania dźwięku!

21.14 - Trwa drugi set w meczu Polska - Niemcy w katowickim Spodku. Na razie wynik korzystny dla biało-czerwonych

21.11 - Benjamin Toniutti (kapitan reprezentacji Francji): "Nie zaczęliśmy dobrze, może to była kwestia presji, jaką wywarli na nas Brazylijczycy, tego nie wiem. Później zaczęliśmy walczyć, próbowaliśmy wszystkiego, ale nie wystarczyło i jesteśmy zawiedzeni porażką. Jesteśmy w stanie wygrać tutaj medal i bardzo tego chcemy, dlatego trzeba o tej porażce szybko zapomnieć i skupić się na niedzielnym pojedynku"

21.10 - Bruno Rezende (kapitan reprezentacji Brazylii): "To jest szczególna chwila dla nas, zresztą każdy awans do finału taką jest. Chcemy przejść w niedzielę do historii. Jeszcze nigdy nikt nie zdobył czterech złotych medali mistrzostw świata z rzędu, dlatego musimy się podwójnie na tym skupić. Zwłaszcza, że bez względu na rywala, na jakiego natrafimy, będzie to najtrudniejszy mecz w tym turnieju"

MŚ siatkarzy: Brazylia w finale. Czeka na Polskę lub Niemców >>>

21.09 - Według trenera Brazylii faworytem półfinału była... Francja

Trener Brazylii po półfinale MŚ: Pokonaliśmy wielką drużynę

Agencja TVN/x-news

21.00 - Brazylijczycy już czekają w finale. Oto pierwsze wypowiedzi "Canarinhos" po awansie

Felipe Fonteles: Jeśli zagramy na najwyższym poziomie, to rywal w finale będzie miał problemy

20.55 - PIERWSZY STE DLA POLAKÓW! Było ciężko, ale w końcówce lepsi okazali się biało-czerwoni. Wygrywamy partię 26:24

20.35 - W finale na zwycięzcę spotkania Polska - Niemcy czeka już Brazylia . Zapraszamy do przeczytania relacji z tego meczu:

Brazylia pokonała Francję w półfinale MŚ siatkarzy i czwarty raz z rzędu zagra o złoto

Press Focus/x-news

20.25 - ZACZYNAMY! W katowickim spodku rozpoczęło się właśnie spotkanie Polska - Niemcy , którego stawką jest finał mistrzostw świata siatkarzy!

19.30 - Zapraszamy już na RELACJĘ NA ŻYWO z meczu Polska - Niemcy , którą prowadzi Bartosz Orłowski . Polecamy też słuchać radiowej Jedynki i radiowej Trójki, gdzie mecz komentować będą Cezary Gurjew i Tomasz Gorazdowski

19.28 - Jak donosi nasz czytelnik: NC+ zablokowała dzisiaj kanały od 498 do 650. Na kanale 537 - jest niemiecka Sport1 , która transmituje mecz Polska - Niemcy . Komentarz pozostawimy Państwu

19.06 - Brazylia czwarty raz z rzędu zagra w finale mistrzostw świata. "Canarinhos" wygrali w tie-breaku 15:12

18.45 - KONIEC CZWARTEGO SETA! Będziemy mieli tie-break w meczu Francja - Brazylia ! Czwartą partię "Trójkolorowi" wygrali 25:22!

18.18 - Drugi set jednak dla Brazylii - 25:23

18.06 - Zażarta walka w trzecim secie - 17:17

17.48 - Sporo krzywdy robi dzisiaj Brazylijczykom Earvin Ngapeth

17.37 - Koniec drugiego seta. Francja wygrywa 25:23 i w meczu jest remis 1:1

17.35 - I już jest remis po 22

17.34 - Fonteles trochę postraszył zagrywką. 21:19

17.31 - Ngapeth szaleje na lewym skrzydle! 20:16, Francuzi coraz bliżej wygrania seta

17.21 - Francuzi wzięli się porządnie do pracy. W drugim secie to oni prowadzą 14:8

17.08 - Brazylia wygrała pierwszego seta 25:18

16.59 - Kibice zmierzający do Spodka na sobotnie mecze półfinałowe mistrzostw świata siatkarzy mogą sobie zrobić zdjęcie z pucharem, który dzień później zostanie wręczony zwycięzcy turnieju. Równocześnie z trofeum do Spodka przybyli broniący złota Brazylijczycy

Stephane Antiga: Spodziewałem się, że Niemcy namieszają w tym turnieju

16.56 - Francuzi chyba ze zbyt dużym respektem. Przegrywają 9:16

16.40 - ROZPOCZĄŁ SIĘ PIERWSZY PÓŁFINAŁ! Trwa mecz Francja - Brazylia w katowickim Spodku!

Polscy siatkarze krok od finału MŚ. "Niemcy nie podarują nam zwycięstwa na srebrnej tacy"

15.55 - "Nie oczekujmy naszego zwycięstwa w trzech setach. Niemcy też wiedzą, że to być może jedyna szansa w ich sportowej karierze, żeby osiągnąć tak ogromny sukces - dodaje Gacek .

Wicemistrz świata z 2006 roku wierzy w sobotnie zwycięstwo biało-czerwonych.

"Czuję, że w niedzielę spotkamy się z Brazylią w finale" - dodał.

Źródło: Agencja TVN/x-news

15.40 - Kibice w Katowicach czekają na rozpoczęcie meczu Polaków. Trochę czasu jeszcze do tego momentu zostało

Marcin Nowak, Bartosz Orłowski, Paweł Słójkowski, polskieradio.pl, PAP, IAR, Twitter, poland2014.fivb.org/pl