EURO 2016

Euro 2016: Belgia - Włochy. "Gorzka lekcja futbolu"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 08:36
"Gorzka lekcja futbolu", "Już pod presją" - to tylko niektóre komentarze w belgijskiej prasie po poniedziałkowym meczu na EURO 2016. Belgowie przegrali z Włochami 0:2.
Wiceliderzy rankingu FIFA nie wytrzymali presji?
Wiceliderzy rankingu FIFA nie wytrzymali presji?Foto: EPA/ROBERT GHEMENT

Belgia zajmuje ostatnie miejsce w grupie, bo mecz Szwecji z Irlandią zakończył się remisem 1:1.

Czytaj dalej
Belgijski balonik pękł. Świetni Włosi triumfują

Schodzący z boiska z opuszczoną głową trener Marc Wilmots - to zdjęcie dziś na pierwszej stronie gazety Le Soir, a komentarze we wszystkich dziennikach podobne - taktyką Włosi przewyższali Belgów, lepiej konstruowali akcje i w pierwszej połowie byli po prostu lepsi.

„Nie tak miały się zacząć te Mistrzostwa Europy” - powiedział jeden z komentatorów w telewizji RTBF. „Zabrakło polotu, skuteczności i przede wszystkim dyrygenta” - to z kolei komentarz jednego z ekspertów telewizji VRT.

W podobnym tonie utrzymane są komentarze w gazecie De Standaard. Hazard i De Bruyne dwoili się i troili, ale konstruowanie akcji albo szło opornie, albo brakowało wykończenia. Sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystali między innymi Lukaku i Origi. Komentatorzy, choć wytykali "Czerwonym Diabłom" błędy, to byli zgodni, że wynik nie oddaje tego co działo się na boisku. W drugiej połowie, kiedy Włosi opadli z sił, Belgowie atakowali i remis był w zasięgu ręki, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się. W doliczonym czasie gry to rywale strzelili drugą bramkę.

Belgowie, którzy liczyli na sukces na tych mistrzostwach są w trudnej sytuacji. Mecz z Irlandczykami w sobotę ma być kluczowy. Trzeci mecz ze Szwecją Belgia zagra 22 czerwca.