Świat Muzyki Cyfrowej - posłuchaj finałowych kompozycji!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 15:58
- Ten konkurs pokazał, że mamy wielu utalentowanych samouków - mówił w Dwójce Krzesimir Dębski. O zwycięstwo w konkursie na utwór zrealizowany na komputerze walczyło ponad 200 prac!
Audio
  • Świat Muzyki Cyfrowej - poznaj finałowe kompozycje
Świat Muzyki Cyfrowej - posłuchaj finałowych kompozycji
Foto: Glow Images/East News

Pracę na konkurs przysłali autorzy zarówno z wielkich miast jak i małych miejscowości i wsi. Utwory ambitne, prawdziwie współczesne, wyraźnie kierowane w stronę bywalców Warszawskiej Jesieni jak i twórczość rozrywkowa, wykorzystująca możliwości popularnych programów komputerowych.

- Wśród nadsyłanych utworów zauważyłem trzy główne nurty: powiązany z muzyka klasyczną, nurt powiązany z muzyka rozrywkową o charakterze filmowym, w końcu kompozycje eksperymentalne - wyliczał Krzesimir Dębski.

W audycji "Sezon na Dwójkę" poznaliśmy utwory, które znalazły się w ścisłym finale oraz nazwisko zwycięzcy, który otrzymał markowego laptopa.

Jury konkursu w składzie: Joanna Grotkowska, Krzysztof Knittel i Krzesimir Dębski, zdecydowało, że nagroda ta powędruje do Tomasza Manderli z Rybnika posługującego się godłem graficznym: trójkąt w kole.

W ścisłym finale znaleźli się także:

- Candidus
- 4173 Thicksten
- Glitch PK

- Plastic

- KJOT2010

- Stork

- PAX et Bonum

- F.S.L Cowboy

Dla tych artystów przygotowaliśmy upominki.

Zachęcamy do zapoznania się z finałowymi kompozycjami i wysłuchania uzasadnień naszych jurorów.

Czytaj także

Gdyby nie przypalone garnki, nie byłoby muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 13:32
- W Japonii około 6 milionów rencistów i emerytów uprawia muzykę elektroniczną oraz publikuje własne wydawnictwa - mówił w Dwójce Krzesimir Dębski, który wspólnie z Krzysztofem Knittelem pokazywał, jak tworzyć utwory za pomocą komputera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czas najważniejszym ograniczeniem w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 15:51
- Aby wydobyć właściwy dźwięk na instrumentach ludzie uczą się grać. W komputerze możemy wygenerować go natychmiast. Budzi się pytanie co wybrać i na czym się skupić - mówił Krzesimir Dębski.
rozwiń zwiń