CZWÓRKA REGGAE CONTEST 2014

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 21:00
Największy w Polsce konkurs dla młodych zespołów reggae, który jest stałym elementem Ostróda Reggae Festival od samego początku istnienia imprezy.
CZWÓRKA REGGAE CONTEST 2014
Foto: materiały promocyjne

Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany. Co roku do konkursu zgłasza się kilkadziesiąt młodych grup. Tutaj swoje pierwsze kroki stawiali m.in. obecnie znani i lubiani wykonawcy jak Tabu, Junior Stress czy Raggafaya. W ub. roku zwyciężyła grupa Big up! Finał konkursu odbędzie się 14. sierpnia podczas pierwszego dnia festiwalu w ostródzkim amfiteatrze jako część tegorocznego Uniwersytetu Reggae.

Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców reggae i w ten sposób aktywnie wspierają rozwój sceny w Polsce.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy: w pierwszym słuchacze Czwórki w głosowaniu na facebookowym profilu stacji wybiorą jednego wykonawcę z "czwórkową kartą", a następnie jury złożone z organizatorów festiwalu wybierze cztery kolejne zespoły. Pięć wyłonionych w ten sposób zespołów wystąpi w finale konkursu 14. sierpnia podczas pierwszego dnia festiwalu w ostródzkim amfiteatrze. Podobnie jak w ub. roku, o tym kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy zarówno jury, jak i publiczności.
Nowością w głosowaniu publiczności jest możliwość oddania głosu na kratach głosowania wydawanych wyłącznie przy wejściu do amfiteatru od momentu otwarcia bram do 16:30. Zabieg ten ma na celu zrównanie szans zespołów niezależnie od wylosowanego czasu występu.
Główną nagrodą jest profesjonalna rejestracja audio/video koncertu w studio Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca ma również gwarantowany występ podczas czterech festiwali reggae w 2015 roku: Ostróda Reggae Festival, Afryka Reggae Festiwal, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, wsparcie promocyjne ze strony magazynu „Free Colours” oraz nagrodę pieniężną.
Zespoły spełniające wymogi konkursu mogą zgłaszać się do konkursu od 16 maja do 8 czerwca.
Wszystkie zasady zgłoszeń, dalsze szczegóły umieszczone są na stronie www.ostrodareggae.com w zakładce "konkurs".

 

Terminy:

16 maja 2014 - ogłoszenie konkursu
8 czerwca 2014 - koniec przyjmowania zgłoszeń
9 czerwca 2014 - start głosowania na "dziką kartę" Czwórki przez  aplikację na profilu facebookowym Czwórki
15 czerwca 2014 - zakończenie głosowania na "dziką kartę"
16 czerwca 2014 - ogłoszenie zespołu, który wygrał "dziką kartę"
23 czerwca 2014 - ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez Jury PMP
14 sierpnia 2014 – Finał konkursu podczas ORF

(źr. Czwórka / materiały prasowe)

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji - Big up!

Zobacz więcej na temat: dj pasmo reggae