X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Falkon 2.0

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 15:14
Podróż do przyszłości wymaga dobrego przygotowania. Pierwsi goście są już na pokładzie, a organizatorzy szukają „Helperów” i osób z kosmicznymi pomysłami na prelekcje, warsztaty i konkursy.
Falkon 2.0
Falkon 2.0Foto: mat. pras.

Wolontariusze są sercem i nieodłączną częścią falkonowej ekipy. Z ich strony organizatorzy otrzymują nieocenioną pomoc, a wolontariusze mają okazje przekonać się jak wygląda przygotowanie tak dużego wydarzenia od środka.

Każdy pomocnik otrzymuje darmową wejściówkę na cały festiwal, umowę wolontariacką, koszulkę i specjalnie wydzielone miejsce do spania.

Aby wszyscy mogli zaangażować się tam gdzie najlepiej sprawdzą się ich umiejętności przygotowano kilka sekcji, do których mogą się zapisać:

  • Sekcja Opieki Nad Programem
  • Sekcja Opieki Nad Szkołą Programową
  • Sekcja Opieki Nad Sleeproom'ami
  • Sekcja Akredytacji
  • Zaopatrzenie/Logistyka
  • Grupy Szybkiego-Reagowania

 Zostanie Helperem Falkonu 2.0 jest bardzo proste. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie festiwalu.

„Zgłoś swój punkt programu”

Są pomysły duże  jak i nieco mniejsze. To właśnie dlatego głowy pełne pomysłów zachęcamy do podzielenia się swoją wiedzą podczas prelekcji, a także umiejętnościami w ramach warsztatów. Jako, że każdy czasami lubi i potrzebuje odrobiny rywalizacji organizatorzy szukają również pomysłów na emocjonujące konkursy.

Osoby, które chciałby włączyć się w tworzenie festiwalu i mają pomysł na swój punkt programu powinny wypełnić specjalny formularz do 10 października.

Goście festiwalu Falkon 2.0”

Grupa Filmowa Darwin

Orki... orki z Majorki... Możliwe, że istnieje jakiś polski użytkownik internetu, który nigdy nie przyłapał się na mimowolnym podśpiewywaniu tego hitu, jednak my o nikim takim nie słyszeliśmy. 

Twórcami tej piosenki jest Grupa Filmowa Darwin, której dokonania możemy śledzić na YouTubie.

Jednymi z ich najchętniej oglądanych produkcji jest seria „Wielkie konflikty”, w której wcielając się w znane  powszechnie postacie wywracają ich historie o 180%.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracają na wysoką jakość, ciągły rozwój oraz wolność artystyczną. No i humor, rzecz jasna!

Witold Jabłoński

Pisarz, tłumacz i lekkostrawny cynik.

Spod jego pióra wyszły między innymi cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Miasto nawiedzonych” oraz „Słowo i miecz”. Często podróżuje, a zebrane doświadczenia wykorzystuje w pracy nad powieściami zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Alicja Janusz

Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.

Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.

Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.

Agnieszka Hałas

Choć z wykształcenia jest biologiem to obecnie  wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.

Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.

Zespół Machina

Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa.

Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.

Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.

Magdalena Kowalska-Cichy

Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.

W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów - „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.

mat .pras.