Falkon 2.0

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 15:14
Podróż do przyszłości wymaga dobrego przygotowania. Pierwsi goście są już na pokładzie, a organizatorzy szukają „Helperów” i osób z kosmicznymi pomysłami na prelekcje, warsztaty i konkursy.
Falkon 2.0
Falkon 2.0Foto: mat. pras.

Wolontariusze są sercem i nieodłączną częścią falkonowej ekipy. Z ich strony organizatorzy otrzymują nieocenioną pomoc, a wolontariusze mają okazje przekonać się jak wygląda przygotowanie tak dużego wydarzenia od środka.

Każdy pomocnik otrzymuje darmową wejściówkę na cały festiwal, umowę wolontariacką, koszulkę i specjalnie wydzielone miejsce do spania.

Aby wszyscy mogli zaangażować się tam gdzie najlepiej sprawdzą się ich umiejętności przygotowano kilka sekcji, do których mogą się zapisać:

  • Sekcja Opieki Nad Programem
  • Sekcja Opieki Nad Szkołą Programową
  • Sekcja Opieki Nad Sleeproom'ami
  • Sekcja Akredytacji
  • Zaopatrzenie/Logistyka
  • Grupy Szybkiego-Reagowania

 Zostanie Helperem Falkonu 2.0 jest bardzo proste. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie festiwalu.

„Zgłoś swój punkt programu”

Są pomysły duże  jak i nieco mniejsze. To właśnie dlatego głowy pełne pomysłów zachęcamy do podzielenia się swoją wiedzą podczas prelekcji, a także umiejętnościami w ramach warsztatów. Jako, że każdy czasami lubi i potrzebuje odrobiny rywalizacji organizatorzy szukają również pomysłów na emocjonujące konkursy.

Osoby, które chciałby włączyć się w tworzenie festiwalu i mają pomysł na swój punkt programu powinny wypełnić specjalny formularz do 10 października.

Goście festiwalu Falkon 2.0”

Grupa Filmowa Darwin

Orki... orki z Majorki... Możliwe, że istnieje jakiś polski użytkownik internetu, który nigdy nie przyłapał się na mimowolnym podśpiewywaniu tego hitu, jednak my o nikim takim nie słyszeliśmy. 

Twórcami tej piosenki jest Grupa Filmowa Darwin, której dokonania możemy śledzić na YouTubie.

Jednymi z ich najchętniej oglądanych produkcji jest seria „Wielkie konflikty”, w której wcielając się w znane  powszechnie postacie wywracają ich historie o 180%.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracają na wysoką jakość, ciągły rozwój oraz wolność artystyczną. No i humor, rzecz jasna!

Witold Jabłoński

Pisarz, tłumacz i lekkostrawny cynik.

Spod jego pióra wyszły między innymi cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Miasto nawiedzonych” oraz „Słowo i miecz”. Często podróżuje, a zebrane doświadczenia wykorzystuje w pracy nad powieściami zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Alicja Janusz

Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.

Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.

Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.

Agnieszka Hałas

Choć z wykształcenia jest biologiem to obecnie  wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.

Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.

Zespół Machina

Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa.

Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.

Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.

Magdalena Kowalska-Cichy

Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.

W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów - „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.

mat .pras.