Animocje 9 ½

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 18:54
Najlepsze animacje na ekranie Kina Orzeł – startuje Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje 9 ½ !
Animocje
AnimocjeFoto: mat. pras.

MFFA Animocje 9 ½  rozpocznie się 28 października. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszone zostały 752 filmy z 65 krajów i 6 kontynentów. Twórcy jak co roku zaskoczyli nas różnorodnością poruszanych tematów, wykorzystywanych technik i wyobraźnią w kreowanych przez nich światach. Nasi selekcjonerzy wybrali ostatecznie 89 filmów, które pokażemy w 3 kategoriach: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Filmów dla Dzieci i Do-grywka.

Tuż przed startem Festiwalu – bo 25 października – odbędzie się  Aneks Dziecięcy. Najmłodsi widzowie zobaczyć będą mogli filmy w trzech blokach przygotowane dla trzech różnych kategorii wiekowych – dla dzieci 3+, 7+ i 10+. Ze wszystkich filmów publiczność wybierze jeden, który otrzyma nagrodę dla Najlepszego Filmu dla Dzieci.

Od 28 do 31 października na ekranie Kinie Orzeł wyświetlonych zostanie 31 obrazów krótkometrażowych, które powalczą o tytuł Najlepszego Filmu Animowanego tegorocznej edycji Animocji. Jeden z nich wybrany został przez publiczność podczas wrześniowych Do-grywek, czyli pokazów tych filmów, które nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursowej. 

Ponadto przygotowaliśmy pozakonkursowe pokazy animowanych filmów pełnometrażowych. W Orle zobaczyć będzie można „ON GAKU: nasze brzmienie”, „Homeless, wersja kinowa”, „Top 3” i „Podróż  księcia”.

Laureatów tegorocznych konkursów, których wybiorą jurorzy i widzowie poznamy 4 listopada. Werdykt opublikowany zostanie na fanpage'u Animocji, na stronie internetowej festiwalu oraz na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje, 28-31 października 2020, Kino Orzeł.

Aneks Dziecięcy, 25 października 2020, Kino Orzeł.

mat. pras.