Drum Basstion

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 20:54
Drum Basstion to nowopowstała organizacja z Dolnego Śląska, której flagowym projektem jest Drum Basstion Festival 2021, który odbył się 13 i 14 sierpnia. To już kolejna edycja imprezy czerpiącej swoją magiczną atmosferę z miejsca jakim jest Twierdza Srebrna Góra.
Drum Basstion
Drum BasstionFoto: mat. pras.

Inicjatywa powstania stowarzyszenia, które zajmie się organizacją imprez zrodziła się w czasie, kiedy imprezy były zakazane. Początkowo niewielkie i niekomercyjne wydarzenia przerodziły się w 2020 roku w festiwal. Organizatorzy, korzystając z wakacyjnego poluzowania obostrzeń zaprosili do występu na szczycie góry artystów takich nurtów muzycznych jak Ska, Reggae, House, Drum and Bass i Techno.

To szerokie spektrum muzyczne zapewniło uczestnikom swoistą podróż zaczynając od bujających spokojnych rytmów, a kończąc na potężnym elektronicznym uderzeniu. Na pierwszej edycji wystąpili:   Satl(dnb), Cała Góra Barwinków(Ska), Dreadsquad(dancehall), a także lokalni artyści.

Zachęceni sukcesem pierwszej imprezy, a także przekonani a walorach niesamowitej lokacji, organizatorzy wracają w roku 2021 z koleją edycją. Dwa dni i dużo mocniejszy line-up sprawia, że popularność wydarzenia ciągle rośnie. Zachowując klimat poprzedniej edycji scena festiwalu ugości m. in. takie gwiazdy jak Klaudia Gawlas, Mesajah, Koniec Świata czy Catz ‘n Dogz.

 Poza słuchaniem muzyki każdy uczestnik będzie mógł spróbować również jej tworzenia. Szkoła Muzyki Nowoczesnej umożliwi to prowadząc warsztaty m. in. z wykorzystaniem urządzeń groovebox, na których po krótkim szkoleniu każdy będzie w stanie złożyć swój elektroniczny utwór. Poza warsztatami muzycznymi znajdzie się również czas na jogę, spotkanie z podróżnikiem, rękodzieło i zwiedzanie twierdzy.

mat. pras.