Festiwal Garaże - szansa dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 10:05
Nadchodzi piąta edycja wydarzenia.
Festiwal Garaże 2022
Festiwal Garaże 2022Foto: mat. promocyjne

Już 30 lipca w szczecińskiej Łasztowni odbędzie się piąta odsłona Festiwalu Garaże. Po raz kolejny stolica województwa zachodniopomorskiego stanie się jednocześnie stolicą muzyki młodych twórców, którym na scenie towarzyszyć będą doświadczeni artyści. Wydarzenie objęte jest naszym patronatem.

Festiwal Garaże jest wydarzeniem promującym młodych wykonawców muzycznych, ukazującym najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej kulturze muzycznej. W ramach festiwalu przeprowadzany jest ogólnopolski przegląd zespołów, ukazujący możliwie pełne spektrum wartościowych zjawisk i trendów w polskiej kulturze muzycznej.

Idea samego festiwalu oprócz roli popularyzatorskiej i kreowaniu nowych oryginalnych środków ekspresji artystycznej uzdolnionych debiutantów ma dotrzeć i łączyć swym przekazem szerokie oraz zróżnicowane wiekowo grono odbiorców.

W przeglądzie czynny udział wziąć mogą zespoły muzyczne oraz solowi wykonawcy w przedziale wiekowym 18-30 lat.

Festiwal Garaże 2021 / YouTube: Stowarzyszenie Academia

Oprócz muzyków stawiających pierwsze kroki w branży, na Festiwalu Garaże zobaczyć i usłyszeć można artystów, dla których scena to drugi dom. W tym roku będą to Karaś/Rogucki, Kalush Orchestra oraz MamaRika.

 

 

mat. promocyjne, AŚ