Legowelt na 8. urodzinach Techno Rączki

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 13:08
Legenda holenderskiej sceny zajrzy do Krakowa.
Plakat promujący wydarzenie VIII Urodziny Techno Rączki w. Legowelt
Plakat promujący wydarzenie VIII Urodziny Techno Rączki w. LegoweltFoto: mat. promocyjne

Jest doskonale znany w całej Europie. Tylko w ostatnich tygodniach można było posłuchać go na żywo w Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii, Norwegii i Szwajcarii. 17 września 2022 roku zawita do Krakowa i zagra podczas ósmych urodzin kolektywu Techno Rączka. Legowelt - legendarny holenderski producent i DJ zagra w Klubie Spotkań Poczta Główna, a Czwórka obejmuje patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem.

- Z przytupem rozpoczynamy sezon jesienny! Gdy za oknem zamiast złotej, polskiej jesieni widzimy deszcz i pluchę, wszystkich spragnionych elektronicznych brzmień na najwyższym światowym poziomie zapraszamy pod dach Klubu Spotkań Poczta Główna, gdzie już w tę sobotę zagra Legowelt - zaprasza Jacek Peszko, jeden z inicjatorów programu Techno Rączka. - To naprawdę duże wydarzenie dla miłośników electo i technofunku. Rozmowy artystą trwały długo, ale udało nam się skutecznie zaprosić Danny'ego Wolfersa do Krakowa - dodaje.

Legowelt | Thumping 808 Live Set | Boiler Room BUDx Santiago / YouTube: Boiler Room

Legowelt od wielu lat z sukcesem definiuje własny styl, zachowuje swoją autentyczność i przede wszystkim jest genialnym producentem muzycznym. Zanim założył własną wytwórnię Strange Life Records, grał pod skrzydłami wydawnictwa Bunker Records. To jednak nie jedyna gwiazda, która 17 września 2022 roku zagra dla publiczności zgromadzonej w krakowskiej Poczcie Głównej.

- Mówimy, że to okrągłe, ósme urodziny, bo nasze życie na okrągło toczy się wokół projektów muzycznych - mówi z przymrużeniem oka Jakub Wojas, współinicjator Techno Rączki. - Jako że "ósemka" złożona jest z dwóch okręgów, na imprezę urodzinową przygotowaliśmy dwie sceny z muzyką z dwóch różnych okręgów szeroko rozumianej elektroniki - dodaje.

Poza Legoweltem w Klubie Spotkań Poczta Główna pojawią się także Olivia & Chino ze swoim autorskim live actem. To również ważne wydarzenie, ponieważ będzie to pierwszy występ tego duetu w Krakowie od ich pamiętnego debiutu w czasie Festiwalu Unsound w 2019 roku. Na tej scenie zagrają także panowie z kolektywu We Lecim, czyli DJ Noseblunt oraz haloe_, a także Nadezh No. Druga scena to z kolei całkowicie inny klimat - dubstep, jungle, UKG. Tutaj zagrają Faron, Wolej oraz DJ Crack-R.

Program Techno Rączka wystartował w 2014 roku, kiedy Polska i świat były całkowicie inne. Jak piszą inicjatorzy: "Od tego czasu wiele się zmieniło, a wiele osób mówi, że świat stanął na głowie. Miłość do muzyki elektronicznej oraz promowanie jej w sposób odpowiedzialny i świadomy jest jednak tym, co trwa w nas od ponad ośmiu lat". Wydarzenia spod szyldu Techno Rączki dają krakowiankom, krakowianom i wszystkim zainteresowanym to, co w elektronice najlepsze. Dotychczasowe projekty, które były organizowane m.in. w podziemiach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, czy w nieoczywistych wnętrzach obiektów przy ulicy Cieszyńskiej oraz przy ulicy Kamiennej gromadziły tłumy. To wyjątkowe spotkania w skali całego kraju, o których słychać było nie tylko w innych miastach Polski, ale także w Berlinie, czy Amsterdamie.

Ósme urodziny projektu Techno Rączka z gwiazdą wydarzenia, Legoweltem, odbędą się w Klubie Spotkań Poczta Główna 17 września. Więcej o wydarzeniu dowiecie się tutaj.

 

 

mat. prasowe, AŚ