Płyta tygodnia - Pepe i "Aferimages"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:30
Pepe, czyli Piotr Rajski nagrywa i tworzy nostalgiczne utwory w klimatach lo-fi. 
Pepe
PepeFoto: Tatiana i Karol

Pepe wychodzi poza ramy własnej wyobraźni, grzebiąc w dźwiękach każdego bliskiego mu gatunku: rapu, house’u, post dubstepu, UK garage; czerpie też inspirację z nagrań terenowych.  Jego charakterystyczny styl wybrzmiewa zarówno w autorskich  produkcjach jak i w remiksach innych artystów.

ZOBACZ WĘCEJ Płyta tygodnia Czwórki >>>

Ostatnie lata pracy przyniosły kolaborację Pepe. m.in. z  Rasmentalism (remix "Lipsync" z udziałem Taco Hemingwaya),  Sonarem, Flirtini (EP "Places Without Things" i kompilacje "Heartbreaks & Promises" vol. 3 i 4), Kamilem Pivotem oraz  Himalaya Collective (album "Nebulawydany w 2020 roku przez U Know Me Records). 

- "Aferimages" to 8 utworów, dla których inspiracją była moja babcia. Targany różnymi wspomnieniami postanowiłem przełożyć je na dźwięki, by oddały emocje towarzyszące mi za każdym razem, kiedy  spędzałem z nią czas. To także próba ujarzmienia skrywanej złości,  melancholii i ogromnego smutku spowodowanych odejściem kogoś bliskiego - opisuje płytę sam autor. 

W warstwie muzycznej dominują brytyjskie brzmienia spod  znaku Mount Kimbie, Actress, czy Gold Panda. Nagrania terenowe  mieszają się z samplami i żywymi instrumentami tworząc bogaty i  emocjonalny kolaż lo-fi elektroniki. Gościnnie na płycie udziela się Runforrest - jeden z najciekawszych młodych głosów w Polsce, oraz  Lena Osińska - obdarzona niezwykle zmysłowym głosem autorka  tekstów i wokalistka zespołu Sonar. Za mastering albumu odpowiada Paweł Bartnik, projekt  graficzny przygotowała Beata BARRAKUZ Śliwińska - okładka to kolaż złożony ze zdjęć babci, które pochodzą z rodzinnych  archiwów Pepe. Klip do singla "Fade" nagrał i zmontował Mateusz Wołoczko. Wydawcą płyty jest, obchodząca w tym roku swoje 10-lecie, niezależna oficyna U Know Me Records. Album „Aferimages”  ukazuje się w wersji cyfrowej oraz w limitowanym do 200 sztuk, ręcznie numerowanych płytach kompaktowych.

***

mat. pras./kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak