Płyta tygodnia: Kacperczyk - "Pokolenie Końca Świata"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 22:00
Bracia Kacperczyk wrócili. Ich najnowszy album o tytule: "Pokolenie Końca Świata" to trzecia płyta w dyskografii Maćka i Pawła Kacperczyków. 
23 czerwca 2023 ukazał się trzeci album braci Kacperczyk - Pokolenie Końca Świata.
23 czerwca 2023 ukazał się trzeci album braci Kacperczyk - “Pokolenie Końca Świata”.Foto: Adam Słaboń/ mat. prasowe

Duet tworzą bracia - Maciek i Paweł - którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów i wokalistą. Gra również na gitarze. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i gra na perkusji. Podczas występów na żywo towarzyszą im również odpowiedzialny za bas Mikołaj Gwozda oraz klawiszowiec Franek Skorupka. W 2020 roku bracia Kacperczyk zaprezentowali swoją pierwszą płytę - "Sztuki Piękne". W listopadzie 2021 roku chłopaki powrócili z "Kryzysem Wieku Wczesnego". Na płycie udzielili się Hodak, Janusz Walczuk, CatchUp, Julia Wieniawa i Julia Pośnik, a sam krążek w krótki czas po premierze pokrył się złotem.

23 czerwca 2023 ukazał się trzeci album - "Pokolenie Końca Świata". - To płyta o nas i o was. Opowiadamy o końcach, które przeżyliśmy i do których częściowo doprowadziliśmy - mówią artyści.

Kryzys wieku wczesnego już za nimi. I jak często bywa w takich okresach, okazał się on przełomowym momentem w życiu Pawła i Maćka. Jednak jaką wartość ma jeden kryzys w obliczu końca świata? Tym razem bracia Kacperczyk tworzą szersze spektrum, prowadząc obserwacje na temat wpływu czynników zewnętrznych na dojrzałość osobową. A mówiąc po ludzku: kto lepiej opowie o uczuciach pokolenia, które w swym krótkim istnieniu doświadczyło więcej końców, niż sami zainteresowani?

Kacperczyk - Syn okiennika ft. Artur Rojek |SBM

Maciek i Paweł podeszli do tematu dwojako. Pierwszą stroną medalu są końce świata - te duże, jak pandemia, przełom tysiącleci czy 2012 rok, traktowany jako punkt zwrotny między dwoma epokami. Po drugiej stronie mamy z kolei indywidualne końce świata. Jedni za taki będą uważać maturę, drudzy puste konto w banku, a kolejni niechcianą ciążę czy odrzucenie przez bliską osobę. Nie bawią się w proroków. Punktują absurdy świata, w którym przyszło nam dorastać, i szukają recepty na dobre życie.


Bracia Kacperczyk Bracia Kacperczyk

Bracia Kacperczyk to duet, który niezmiennie się uzupełnia. Razem odpowiadają zarówno za warstwę liryczną, jak i muzyczną utworów i to właśnie fakt, że wspierają się na każdym kroku, czyni owoc ich współpracy wyjątkowym.

kul/mat. prasowe