Maciej Wasio: 10 lat z gitarą

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 15:12
W Czwórce gościliśmy jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów. Opowiadał o tym, jak doszło do współpracy Oceanu z producentem Kings Of Leon.
Audio

Maciej Wasio - wokal oraz gitara zespołu Ocean gościł w Czwórce. Muzyk od 10 lat  współpracuje z Piotrem "Quentinem" Wojtanowskim i Bolkiem Wilczkiem, w tym czasie razem nagrali 5 płyt i zagrali setki koncertów (niedawno wystąpili na żywo w Czwórce).

Swój ostatni album "Wojna Świń" nagrali razem z Vance'em Powell'em, odpowiedzialnym za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell'a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd'a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy pułap. Płytę promuje klip "Kto szybciej pod piach":


 

- Najgorzej jest z wymyślaniem tytułów piosenek. Wiecie jakie to jest trudne? - mówił Wasio w Czwórce - Dużo myślę o tekstach w samochodzie, dużo tam śpiewam. Jak zaczynam komponować to pierwsze słowa są tak zwaną "ugandą", czyli po angielsku. Później zastępuję je tekstem polskim.

Czego słucha, jakie płyty kolekcjonuje Maciej Wasio? Jak odpowiada tym, którzy uważają, że tworzy muzykę niedocenianą? Dowiedz się słuchając i oglądając wywiad z audycji "Stacja Kultura".


usc

Zobacz więcej na temat: kings of leon sheryl crow