X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samoloty bezzałogowe. Czy leci z nami pilot?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 18:20
Politechnika Warszawska ma studentów z bardzo tęgimi głowami, którzy co roku przywożą wyróżnienia z różnych zawodów Teraz szykują się do Aero Design. Co to za konkurs? Sprawdziliśmy w "Czwartym wymiarze".
Audio
  • O zawodach Aero Design opowiadają studenci Politechniki Warszawskiej

Zawody Aero Design są zawodami projektowymi dla studentów kierunków lotniczych, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers: - W konkursie chodzi o to, żebyśmy sami, bez pomocy profesorów zaprojektowali i zbudowali model samolotu - tłumaczy Agnieszka Garstka z Koła Naukowego SAE. - I to taki, który będzie latać i będzie w stanie podnieść jak największy ładunek.
Zawody organizowane są w trzech znacznie różniących się od siebie klasach: micro, regular i advanced. W każdej z nich droga do osiągnięcia sukcesu jest inna, dzięki czemu na zawodach pojawia się niezwykle szeroka ilość rozwiązań konstrukcyjnych i pomysłów na zbudowanie maszyn latających.
 - Jako Politechnika Warszawska bierzemy udział w tym konkursie już od 21 lat - opowiada studentka PW. - W kilkunastu ostatnich edycjach zawsze stawaliśmy na podium. W ubiegłym roku udało nam się nawet pobić rekord Aero Design jeśli chodzi o masę ładunku podniesionego przez samolot.
Dodatkową trudnością jest to, że co roku zmianie ulega regulamin zawodów i zmusza startujące drużyny do szukania nowych dróg do zwycięstwa. Więcej o tej inicjatywie i planach polskich studentów dowiesz się słuchając materiału Michała Matusa z audycji "Czwarty wymiar".
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak