Przy Nordic Walking nie bolą tylko uszy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 14:08
Okazuje się, że Nordic Walking to sport nie tylko dla emerytów, którzy chcą urozmaicić swój spacer. Na zawodach można się przekonać jak wielu młodych sięga po kije.
Audio
  • Joanna Piotrowska z Polskiej Federacji Nordic Walking opowiada o tym wyjątkowym sporcie (4 bieg/Czwórka)
Piotr Galus i Joanna Piotrowska z Polskiej Federacji Nordic Walking
Piotr Galus i Joanna Piotrowska z Polskiej Federacji Nordic WalkingFoto: Czwórka

Dla jednych kije Nordic Walking to jedynie zastępstwo dla biegówek, dla innych ogromna pasja, zawody, zwycięstwa. Joanna Piotrowska z Polskiej Federacji Nordic Walking zwraca uwagę, że to nie jest ot takie zwykłe chodzenie. - Nasze ciało dostaje dwa dodatkowe punkty podparcia i wariuje - mówi gość Piotra Galusa. - A trzeba chodzić zgodnie z techniką, wtedy uruchamiamy 95 procent mięśni naszego ciała - dodaje.

Przy Nordic Walking należy pamiętać, że kije wbijamy w podłoże, że od nich odpychamy się za linię bioder. Tych elementów jest dużo, dlatego Joanna Piotrowska przekonuje o konieczności rozpoczęcia przygody z tym sportem od kilku lekcji z instruktorem.

W audycji zdradzamy, gdzie najlepiej uprawiać ten sport, ile trzeba przejść, by nasze ciało nauczyło się automatycznie chodzić prawidłowo oraz jakie rekordy są bite na zawodach.

***

Tytuł audycji: "4 Bieg"

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Joanna Piotrowska z Polskiej Federacji Nordic Walking

Data emisji: 23.10.2016

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

Zamień jazdę autem na zdrowy tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:03
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, czyli Mobility Week to akcja społeczna, nakłaniająca do porzucenia na tydzień samochodu i do jazdy na rowerze. Ile dzięki temu zaoszczędzimy pieniędzy, a ile stracimy kalorii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prosto z Rio - tandem na medal

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 11:41
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław postawiły sobie jeden cel - wrócić z brazylijskiej paraolimpiady ze złotymi medalami. I udało im się. W Czwórce kolarki opowiedziały o treningach i podzieliły się wrażeniami z pobytu w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń