Polskie Radio
Section05
Kolarstwo

77. TOUR DE POLOGNE Co z 77. Tour de Pologne? Czesław Lang: jesteśmy gotowi

- Tour de Pologne stoi pod znakiem zapytania. Czy go zorganizujemy? Mam nadzieję, że tak. Jesteśmy gotowi, mamy trasę, sponsorów, ale czekamy jak to wszystko się rozwiąże - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Czesław Lang, dyrektor generalny TdP. Tegoroczny "Wyścig dookoła Polski" zaplanowany jest w dniach 5-11 lipca, jednak większość wydarzeń sportowych na świecie jest odwoływana bądź przekładana na inny termin z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  Tour de Pologne Kolarstwo koronawirus Koronawirus w Polsce Czesław Lang SPORT kolarstwo szosowe

TYLKO U NAS Rudyk ostro po MŚ. "Przeciwnicy pokazali gdzie jestem"

- Nie udało się wykonać celu jaki sobie zakładaliśmy, czyli chociaż medal na tych mistrzostwach świata. Jechałem tutaj z myślą, że będę walczył o koszulkę, ale przeciwnicy w brutalny sposób pokazali gdzie są oni i gdzie jestem ja - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Mateusz Rudyk. Biało-czerwoni wywalczyli jeden medal zakończonych w Berlinie MŚ w kolarstwie torowym. Brąz zdobyła Daria Pikulik w konkurencji omnium. Polacy wywalczyli także dziesięć kwalifikacji olimpijskich.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo torowe Kolarstwo TYLKO U NAS