Polskie Radio
Section05
Kolarstwo

TYLKO U NAS Dobry rok dla polskiego sportu zapowiedzią żniw w Paryżu? Włoszczowska: mamy wielu zawodników, którzy powalczą o medale

Rok 2023 w wykonaniu polskich sportowców można zaliczyć do udanych, co może zwiastować sukcesy podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. - Bazujemy raczej na tych sportowcach, którzy od wielu lat są wysoko. Na pewno mamy wielu zawodników, którzy powalczą o medale - przyznała Maja Włoszczowska w rozmowie z Rafałem Bałą z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT maja włoszczowska Kolarstwo kolarstwo górskie igrzyska olimpijskie Paryż 2024

Ruszyły zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2024 i ORLEN Lang Team Race!

- Jesteśmy już gotowi i otwieramy zapisy na ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz ORLEN Lang Team Race! Poprzedni sezon był bardzo udany i wierzę, że kolejny będzie jeszcze lepszy! - zapowiada Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i organizator wyścigów kolarskich. Jak będzie wyglądał kalendarz i gdzie można się zapisać?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tour de Pologne Kolarstwo kolarstwo szosowe Czesław Lang Tour de Pologne 2024

TYLKO U NAS Świetny kolarz i jego biegowa pasja. Maraton jako wakacje

Michał Kwiatkowski ma za sobą całkiem udany rok w kolarskim peletonie. Po zakończeniu sezonu zdecydował się na aktywny wypoczynek i, wraz z żoną, wziął udział w Maratonie Nowojorskim. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Programu Pierwszego Polskiego Radia opowiedział m.in. o odkrywaniu na nowo swojej biegowej pasji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo inne dyscypliny Michał Kwiatkowski bieganie Maraton

TYLKO U NAS Katarzyna Niewiadoma zapowiada: celem na przyszły rok jest olimpijski medal i wygranie Tour de France

Wygrała po czteroletniej przerwie i od razu zdobyła wymarzoną tęczową koszulkę mistrzyni świata. Na razie w kolarstwie gravelowym (czyli szutrowym), lecz to wygrana bardzo rozbudzająca apetyt. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim Katarzyna Niewiadoma zapowiada: celem na przyszły rok jest olimpijski medal i wygranie Tour de France.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe

Jeden Polak na igrzyskach. Złe wieści dla fanów kolarstwa

Wygląda na to, że polscy kibice nie będą mogli liczyć na medal naszego kolarza w wyścigu ze startu wspólnego na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Wiadomo już, że nasz kraj będzie mógł wystawić tylko jednego zawodnika w rywalizacji w Paryżu, co bardzo mocno utrudni rywalizację o najwyższe cele.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Michał Kwiatkowski Rafał Majka