Polskie Radio
Section05
Piotr Galus

LOGinLAB. TOUR 2024 rozpoczęty. Za nami pierwsze zmagania crossfitowców

Za nami pierwsze zawody z cyklu LOGinLAB. TOUR 2024, które odbywają się pod patronatem Czwórki. - Na niesamowitym rynku Manufaktury w Łodzi, w naszych zmaganiach wzięło udział ponad 60 zawodników. Przez cały dzień zrobili cztery bardzo zróżnicowane i różnorodne treningi – mówi Dawid Kujawski, organizator zawodów. - Do tego mieliśmy zajęcia ze szkołami, z których skorzystało 170 dzieciaków. Czuję się rewelacyjnie spełniony, bo zawody udały się w stu procentach.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna zawody zawody sportowe LOGinLAB Weronika Puszkar Marta Hoppe Piotr Galus

Przygotowanie treningowe do zawodu. Jak trenuje astronauta, kierowca rajdowy i policjant?

W audycji "Co Was kręci" sprawdzamy, jak istotne jest sportowe przygotowanie w pracy astronauty kierowcy rajdowego i policjanta. Swoimi doświadczeniami podzielili się Sławosz Uznański, naukowiec, astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy, i młodszy aspirant Monika Nawrat-Krupa z Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna praca trening Piotr Galus astronauta policja Sławosz Uznański Mikołaj Marczyk

Jak biegać szybciej i efektywniej? "Mniej znaczy więcej"

Już prawie wiosna, a to oznacza, że zaczyna się sezon biegowy. Wielu z nas decyduje się na weryfikowanie swoich umiejętności i startuje w różnego rodzaju zawodach. W Czwórce sprawdzamy, co robić, żeby biegać szybciej i efektywniej na długich dystansach. - Do startów przede wszystkim należy przygotowywać się systematycznie - mówi w Czwórce Arek Gardzielewski, olimpijczyk i mistrz Polski w maratonie. - Krok po kroku trzeba budować formę.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie maratony aktywność fizyczna Piotr Galus

Jak utrzymać sportową motywację? Zacznij chodzić na randki

Często nasze postanowienia noworoczne dotyczą aktywności fizycznej. Jakub Bączek, trener mentalny, podpowiada jak znaleźć w sobie motywację do treningów, zerwać z rutyną i wytrwać w postanowieniach noworocznych. - Jedną ze skutecznych technik, która pomoże utrzymać sportową motywację jest chodzenie na randki - mówi w Czwórce.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna postanowienia noworoczne siłownia Piotr Galus