Polskie Radio
Section05
zdrowie

Onkologia. "Pacjenci często poruszają się po omacku"

Utworzenie Narodowego Instytutu Onkologii, zwiększenie środków finansowych, a także poprawa zarządzania placówkami onkologicznymi. To jedne z pomysłów ministra zdrowia na polepszenie sytuacji w krajowej onkologii. O problemach, z którymi styka się polska onkologia i o tym, co należy zmienić, mówił Bartosz Poliński, prezes Fundacji Onkologicznej Alivia.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie onkologia służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski rak

Minister Rafalska: E-zwolnienia pod koniec roku

Proponujemy przesunięcie terminu wejścia w życie e-zwolnień na 1 grudnia 2018 roku – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Są regiony, gdzie procent wystawianych zwolnień jest niewielki – argumentowała. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Wojciechem Andrusiewiczem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Elżbieta Rafalska zdrowie

Szybki rozwój branży fitness. To się przekłada na zyski

Branża fitness wciąż rośnie i w Polsce i w Europie. W ubiegłym roku na Starym Kontynencie do klubów regularnie chodziło 60 milionów osób, czyli o 4 procent więcej niż rok wcześniej. Roczne przychody branży wyniosły w sumie ponad 26 miliardów euro. Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. W Polsce regularnie ćwiczy 2 mliliony 910 tysięcy osób, które na karnety i wejściówki przeznaczyły 3 miliardy 700 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  fitness Piotr Wardziak zdrowie GOSPODARKA

Minister zdrowia: czas zapytać Polaków, czego oczekują

- To czas, żeby wyjść do ludzi, żeby zapytać Polaków, czego oczekują od osób odpowiedzialnych za zorganizowanie służby zdrowia - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że wierzy, iż odpowiedzi uzyskane podczas debaty pozwolą spełnić oczekiwania Polaków.  W siedzibie resortu zdrowia minister Szumowski przedstawił szczegóły narodowej debaty o zdrowiu. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia