Polskie Radio
Section05
zdrowie

KORONAWIRUS Jest ponad 35 tys. wyleczonych. Rekordowa liczba zakażeń, 6 osób zmarło

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce zdrowie koronawirus COVID-19 choroby płuc wirus

Zaskakujące dane dot. szczepionki na gruźlicę. W krajach, gdzie ją stosowano, mniej zakażeń koronawirusem

W państwach, w których przynajmniej do 2000 r. obowiązywały szczepienia BCG, w pierwszych 30 dniach epidemii pojawiało się mniej zakażeń i następowało mniej zgonów. Badacze zastrzegają jednak, by szczepionki na gruźlicę nie traktować jak cudownego środkach ochrony przeciwko COVID-19. Liczą się bowiem również inne czynniki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus pandemia COVID-19 zdrowie choroby zakaźne gruźlica społeczeństwo

"Nie lekceważmy zagrożenia". Janusz Cieszyński o pandemii koronawirusa

- Przestrzegam przed pozyskaną z internetu lub od domorosłych ekspertów wiedzą na temat koronawirusa. Wirus jest wśród nas i szczególnie dla niektórych grup stanowi zagrożenie. Wpływa na życie społeczne i gospodarcze, co może dodatkowo wzmagać niechęć do zaakceptowania rzeczywistości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wirus Ministerstwo Zdrowia zdrowie

Waldemar Kraska: panaceum na koronawirusa będzie bezpieczna szczepionka

-  Osobiście jestem zwolennikiem szczepień, to jedyna droga, abyśmy przerwali łańcuch epidemiologiczny - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 548 zakażeniach koronawirusem. W ciągu minionej doby zmarło 10 osób.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo zdrowie choroba wirusy Waldemar Kraska Polskie Radio 24