Virtual Agony ze składanki "Będzie Głośno!" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 12:30
Utwór "Free To Choose" duetu Virtual Agony znalazł się na najnowszej składance "Będzie Głośno! Vol.3". - Jesteśmy z takiego rocznika, gdzie kolekcjonowało się płyty. Wiązało się to z emocjami - mówi basista, nadający utworom również Vytautas Turek. - Więc jest to ważna rzecz, żeby posiadać coś takiego, czego można dotknąć.
Składanka Będzie Głośno Vol.3
Składanka "Będzie Głośno! Vol.3" Foto: mat.promoc

będzie głośno 1200.jpg
Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już jest!


Zespół nagrywa wspólnie od 2019 roku, na swoim koncie ma 12 utworów, i przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty. Kompozycji Virtual Agony można posłuchać w internecie. - W dzisiejszych czasach najważniejszą rzeczą jest puszczanie utworu w streamingu, żeby hulał w internecie - mówi gitarzysta i wokalista Arek Górka. - Natomiast zawsze milej dotknąć fizycznej płyty, choćby pod względem kolekcjonerskim. Teraz mamy pomysł, żeby te 12 utworów spiąć w jedną całość, w jednym krążku, czy to w wirtualnym, czy fizycznym. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować do końca wakacji.


Posłuchaj
21:20 Czwórka/Rock Block - Virtual Agony 05.06.2021.mp3 Vytautas Turek i Arkadiusz Górka z Virtual Agony opowiadają o swojej twórczości i planach (Rock Block/Czwórka)

Artyści znają się od 20 lat, a ich przygoda zaczęła się od szkoły muzycznej i piłki nożnej, w którą namiętnie grali w podstawówce. Potem przyszły inspiracje Muse i Radiohead i tak powstał licealny zespół bardzo rockowy.

Sprawdź >>> co znalazło się na krążku 

- Z czasem, gdy nauczyliśmy się już grać na instrumentach zaczęła się rodzić w nas potrzeba wykreowania czegoś własnego. W liceum jeszcze z dwoma przyjaciółmi założyliśmy rockowy zespół, który na początku studiów zespół się rozpadł. Jednak, to czego się w nim nauczyliśmy bardzo nam się przydało - mówi Arek Górka. - Po kilku latach z Witkiem wpadliśmy na pomysł, że może czas ruszyć z muzyką we dwóch i tak na początku 2019 pojawił się Virtual Agony. Mieliśmy pięć pomysłów na kompozycje i tak krok po kroku wydawaliśmy kolejne utwory, stąd taka ilość singli. Teraz jesteśmy na etapie wydania płyty.

shutterstock muzyka gitara 1200.jpg
Dance Like Dynamite z "Litanią Kłamstw". "To niezaplanowany concept album"

Źr. YouTube/Virtual Agony - Another Life

Duet łączy wiele gatunków muzyki ocierając się o świat muzyki klasycznej, z którego wyrośli, do rocka połączonego z elektroniką. W ich utworach można usłyszeć wielogłosy. - To mój pomysł, ponieważ skończyłem studia pod kątem dyrygentury chóralnej i to miało olbrzymi wpływ - opowiada wokalista zespołu. - W refrenie jednej z piosenek gościnnie wybrzmiewa chór, w którym zresztą pracuję ucząc śpiewu. Te dwa światy muzyki klasycznej i pop przenikają się. Staramy się je łączyć, wykorzystując wiedzę z najwyższej półki i przemycać ją w naszych utworach.

Zobacz także:

Zespół komponuje wspólnie. - Arek zwykle przychodzi z podstawowym pomysłem warstwy muzycznej, mamy podstawę gitarową i fortepianową, wrzucamy na komputer i wchodzę ja z elektronicznymi beatami - wyjaśnia Vytautas Turek. - Tak się wymieniamy pomysłami i dochodzimy do końca, gdy utwór jest już gotowy nagrywamy i masterujemy.

Teksty pisze żona Pawła, która zawsze potrafi przekazać emocje o które chodzi muzykom i stworzyć piękny tekst. Utwory są śpiewane w języku angielskim. - Zamysł był taki, żeby trafić do szerszej grupy słuchaczy. Naszych utworów słuchają ludzie z całego świata i najłatwiej dotrzeć w języku dla nich zrozumiałym - tłumaczy Arek Górka. - Myślę też, że do tych utworów bardziej pasuje język angielski, i nie bez znaczenia jest tutaj inspiracja zespołami brytyjskimi, ale w planach mamy utwór po polsku.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Vytautas Turek, Arek Górka (Virtual Agony)

Data emisji: 04.06.2021

Godzina emisji: 22.14

aw