Otylia Jędrzejczak

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 10:24
„Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu” - mówi  Mistrzyni Olimpijska w pływaniu, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, która jako sportowiec osiągnęła wszystko, o czym marzyła.
Otylia Jędrzejczak
Otylia JędrzejczakFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego o kierunku PR i Międzynarodowego Rosyjskiego Uniwersytetu Olimpijskiego,  gdzie uzyskała tytuł  Master of Sport Administration.  Asystent w Zakładzie Teorii Sportu, Pływania i Ratownictwa Wodnego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet i Członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W życiu kieruje się hasłem „zostań mistrzem życia”, dlatego uruchomiła Fundację  Otylii Jędrzejczak w której jako Prezes, wspólnie z innymi dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi i młodzieżą. Od trzech lat realizuje ogólnopolski projekt Otylia Swim Tour w którym przeszkoliła 2400 dzieci i ponad 4500 dorosłych. Jej motto brzmi:„Nie ma rzeczy do których się nie nadajemy, są tylko takie, do których się słabo przykładamy“. Uważa, iż każdy napotkany człowiek czegoś nas uczy, dlatego od 2008 roku z pasji do psychologii prowadzi szkolenia motywacyjne, rozwoju osobistego, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi.