Jak dobrać myszkę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:27
W internecie roi się od propozycji myszy ekskluzywnych: diamentowych, pozłacanych, ze skóry krokodyla. Najdroższe mogą kosztować nawet 25 000 USD. Na szczęście można także kupić komputerowe myszki w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.
Audio
  • Testujemy myszki komputerowe: od najtańszych i najprostszych, aż po te pozłacane, kosztujące zawrotne sumy (Czwarty wymiar/Czwórka)
Jeśli chcemy używać myszki przez kilka godzin dziennie, należy pamiętać, by była ona odpowiednio wyprofilowana
Jeśli chcemy używać myszki przez kilka godzin dziennie, należy pamiętać, by była ona odpowiednio wyprofilowanaFoto: Glow Images/East News

- Duża, wyprofilowana myszka, z dużą ilością przycisków, dedykowana jest dla osób, które potrzebują czegoś funkcjonalnego – mówi Daniel Lewandowski z Komputronik Megastore w audycji "Czwarty wymiar" - Przydaje się do pracy w aplikacjach bardziej zawansowanych. Możemy tu ułożyć wygodnie kciuk.

Zdaniem eksperta, warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i nabyć myszkę wyposażoną w laser. – To bardziej zaawansowana technologia – mówi Lewandowski. – Dzięki temu będzie można było nią jeździć po różnych powierzchniach, nie tylko po specjalnych podkładkach.

Dobierając myszkę, trzeba także pamiętać, by naszym dłoniom wygodnie było obcować z nią nawet przez kilka godzin dziennie. – Ważne jest, by nasz nadgarstek nie znajdował się z powietrzu - mówi Małgorzata Groszek, fizjoterapeutka, specjalizująca się w ergonomii pracy.

Dla osob, które lubią czasem „zaszaleć” producenci myszek także jednak przygotowali odpowiedni asortyment. - Pozłacana myszka kosztowałaby u nas 24 180 USD – mówi pan Michał z jednego ze sklepów, oferujących sprzęt komputerowy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka komputery technologie

Czytaj także

Dziewczyny też odnajdują się w nowych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 10:00
"Dziewczyny w Nowych Technologiach" to akcja, która ma zachęcić dziewczyny do pracy w stereotypowo męskich branżach. Nasz rynek potrzebuje: informatyczek i inżynierek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook i Twitter skuteczniejsze niż telewizja

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 18:50
Moda na krótkie, bezustannie aktualizowane wiadomości przyszła do nas zza oceanu, zyskując sobie rzesze zwolenników. Naukowcy dowiedli, że dzięki szybkiej wymianie informacji na portalach społecznościowych wiemy więcej o otaczającym nas świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytanie w myślach pomoże w reklamie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 16:15
Być może już wkrótce nadmiar informacji nie będzie problemem użytkownika internetu. Dzięki specjalnej przystawce będziemy oglądać to, co lubimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek wakacyjnym zdjęciom

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 16:51
Zdjęcia to dla wielu najlepsze wakacyjne pamiątki. Zdarza się, że nie wychodzą tak, jak to zaplanowaliśmy. Nic straconego - można je jeszcze poprawić.
rozwiń zwiń