Polskie Radio
Section05
Facebook

Życie bez mediów społecznościowych

Facebook, Instagram, TikTok i Twitter już na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Życie bez mediów społecznościowych – brzmi pięknie, a może dramatycznie? Jak rozpoznać u siebie objawy cyfrowego uzależnienia i nauczyć się higieny korzystania z internetu?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA społeczeństwo Michał Fedusio Michał Kowarski media społecznościowe social media Facebook Instagram twitter uzależnienia higiena smartfony portale społecznościowe portal społecznościowy psychologia detoks cyfryzacja internet

Regulacja cyfrowych gigantów. Unijne instytucje ustaliły kształt nowych przepisów

Po 16 godzinach negocjacji przedstawiciele instytucji unijnych doszli do porozumienia w sprawie ostatecznego kształtu prawa, regulującego działalność technologicznych gigantów na terenie Wspólnoty. Akt o usługach cyfrowych (DSA) ma chronić obywateli krajów UE i nakładać nowe obowiązki na największe firmy, dostarczające usługi cyfrowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa internet Facebook google

Instagram zablokowany w Rosji. "W trosce o zdrowie psychiczne obywateli"

Rosjanie mają coraz mniejszy dostęp do portali i mediów społecznościowych. Władze Federacji Rosyjskiej zablokowały właśnie dostęp do Instagrama. Podobne ograniczenia dotknęły już kilka dni temu użytkowników Facebooka i Twittera. Rosyjski regulator blokuje także dostęp do części niezależnych mediów, portali i serwisów informacyjnych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja media społecznościowe Instagram Facebook twitter blokada