Polskie Radio
Section05
Facebook

Zeznania: Facebook, Twitter i Google zalane propagandą Rosji

Rosyjska propaganda dotyczyła m.in. spraw związanych z migracją, dostępu do broni, praw mniejszości etnicznych i seksualnych. Na Facebooku posty wiązane z kampanią Kremla dotarły do 126 milionów osób, połowy uprawnionych do głosowania. Na YouTube odkryto 1000 filmów, które często przemycały propaganodwe treści w sposób ukryty, na przykład we vlogach podróżniczych. Elementy propagandy były wplecione w inną tematykę.
Zobacz więcej na temat:  Facebook ŚWIAT twitter google wojna hybrydowa propaganda

Szczyt UE w Estonii. Złe wieści dla gigantów internetowych

Unia Europejska ma w przyszłym roku zaproponować wyższe podatki dla firm internetowych, które pochodzą spoza Wspólnoty. Taka deklaracja padła podczas szczytu cyfrowego w Estonii. – Pytanie, czy tego typu pomysł uzyska wystarczające poparcie Parlamentu Europejskiego i liderów poszczególnych państw – mówił na naszej antenie Wojciech Cegielski, reporter Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie internet google Facebook Unia Europejska Parlament Europejski podatki

Rosja na propagandowej wojnie. "Szykowali się wiele lat"

Z miesiąca na miesiąc wzrasta aktywność ośrodków kremlowskiej propagandy. Rosyjska wojna dezinformacyjna prowadzona jest m.in. przeciwko Polsce i Europie. O stosowanych przez Moskwę metodach i walce z fake newsami mówili w Polskim Radiu 24 Adam Lelonek i Marta Kowalska z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja twitter Facebook media społecznościowe wojna hybrydowa propaganda Władimir Putin Ukraina Gruzja