Polskie Radio
Section05
fotografia

PR24 Vintage Photo Festival. Gębarowska: Bydgoszcz została stworzona, by zorganizować tam taką imprezę

Już wkrótce rozpocznie się ósma edycja Vintage Photo Festival. Jak wskazała na antenie Polskiego Radia 24 dyrektorka tego wydarzenia Katarzyna Gębarowska, Bydgoszcz została stworzona, by tam zorganizować festiwal fotografii tradycyjnej. Dodała, że to właśnie tam założono jedną z największych w kraju fabryk produkujących materiały do fotografii analogowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA fotografia

Obraz Wojska Polskiego II RP na przedwojennych fotografiach

Wojsko Polskie było bardzo wdzięcznym tematem dla fotografów tuż po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. - Fotoreportaże pokazywały budowanie się państwowości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Beata Czekaj-Wiśniewska, zastępca dyrektora Centralnej Biblioteki Wojskowej. Zdjęcia miały pokazać, że "w końcu jest to nasze polskie wojsko, a nie obca armia".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski wojsko Wojsko Polskie fotografia Józef Piłsudski Krzysztof Michalski

Festiwal Trans/Misje i gdańska stocznia w obiektywie Michała Szlagi

Na finiszu sezonu wakacyjnych festiwali teatralnych w Rzeszowie rozpoczyna się V Międzynarodowy Festiwal Sztuk Trans/Misje. Trójmorze – co ono oznacza? Na czym polega specyfika Trans/Misji – o to zapytaliśmy naszego przewodnika po festiwalach teatralnych – krytyka, blogera – Tomasza Domagałę. Połączyliśmy się z Rzeszowem na kilkanaście godzin przed pierwszą festiwalową premierą.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Marcinik KULTURA TEATR Gdańsk Stocznia Gdańska fotografia Michał Szlaga Sopot

Wystawa zdjęć Leszka Mądzika w Szczebrzeszynie

Z podróży do Nowej Zelandii, Islandii, Norwegii prof. Leszek Mądzik przywiózł fotografie, które prezentowane są na wystawie "Faktura czasu". Ekspozycja towarzyszy spotkaniom i projektom Festiwalu "Stolica Języka Polskiego" w Szczebrzeszynie. Patronem tegorocznej edycji tego wydarzenia jest Miron Białoszewski – 2022 to rok setnej rocznicy urodzin pisarza.
Zobacz więcej na temat:  Miron Białoszewski Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn Martyna Podolska Sylwia Chutnik literatura fotografia Leszek Mądzik