Polskie Radio
Section05
twitter

KE rozpoczęła dochodzenie ws. dezinformacji terrorystów po ataku Hamasu. Możliwe wysokie kary

Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie w sprawie dezinformacji i propagandy terrorystów po ataku Hamasu na Izrael, która pojawiła się na portalu X Elona Muska, dawniej Twitterze. To pierwsze śledztwo po wejściu w życie unijnych przepisów, tak zwanego aktu o usługach cyfrowych. Nakłada on konieczność usuwania nielegalnych treści i przeciwdziałania zagrożeniom dla bezpieczeństwa publicznego. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Unia Europejska elon musk media społecznościowe twitter Bruksela Beata Płomecka atak Hamasu na Izrael Palestyna Autonomia Palestyńska Hamas cyfryzacja internet

Еврокомиссия: Платформа X (Twitter) — это крупнейший источник российской дезинформации

Об этом говорится в докладе, опубликованном Европейской комиссией, которая призвала к решительным действиям по противодействию фальшивым новостям в Интернете.
Zobacz więcej na temat:  российская пропаганда война в Украине twitter

Już nie Twitter, tylko X. Jakie zmiany dla platformy szykuje Elon Musk?

Elon Musk zmienia nazwę Twittera na X – po co? Po pierwsze to dość specyficzna forma oznaczenia terenu przez miliardera, po drugie to zapowiedź stworzenia czegoś znacznie większego niż media społecznościowe. Musk chce zbudować pierwszą zachodnią superaplikację, ma zmienić oblicze Internetu. Podobny projekt już od dawna działa w Chinach i, podobno, nie da się tam bez niego żyć.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz twitter elon musk technologie aplikacje

Chaos wokół Twittera. Gigant się tłumaczy. "Musimy podjąć ekstremalne środki, by usunąć spam i boty"

Obecnie ograniczenia w korzystaniu z serwisu dotyczą małego procenta użytkowników - podał we wtorek Twitter, odnosząc się do wprowadzonych w ostatnich dniach restrykcji zmniejszających liczbę dostępnych wpisów. Firma twierdzi, że limity - wprowadzone w ramach walki z botami - miały "minimalny" wpływ na reklamodawców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT elon musk Krystyna Pawłowicz media społecznościowe twitter

Musk wprowadza nowe zasady na Twitterze. Wszyscy myśleli, że to awaria

Wpłynęło tysiące zgłoszeń sugerujących awarię popularnego komunikatora społecznościowego. Jak się jednak okazało Twitter wprowadzał nowe regulacje. O zmianach osobiście poinformował Elon Musk. "W związku z ekstremalnym wzrostem technik polegających na pozyskiwaniu danych i manipulacjami systemem Twitter wprowadza tymczasowe limity odczytywania tweetów" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  USA twitter elon musk społeczeństwo

Autor hasła "opozycja totalna" i znany internetowy hejter doradzał... Platformie Obywatelskiej

Znany internetowy hejter "Pablo Morales" to Bartosz Kopania, były doradca Platformy Obywatelskiej, a także syn byłego oficera Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego - wynika z ustaleń tvp.info. Mężczyzna "zasłynął" szerzeniem mowy nienawiści w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska PO opozycja twitter mowa nienawiści polityka

"Jesteście hipokrytami". Tomasz Poręba odpowiada opozycji na krytykę spotu PiS

Europoseł PiS Tomasz Poręba odniósł się na Twitterze do reakcji opozycji nt. spotu PiS. "Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał polityk.
Zobacz więcej na temat:  opozycja tomasz lis twitter Prawo i Sprawiedliwość Auschwitz POLSKA polityka

"Człowieku! Zastanów się, jakie głupoty wygadujesz". Premier Morawiecki odpowiada działaczowi Nowoczesnej

- Człowieku! Zastanów się nad tym, jakie ty głupoty wygadujesz. Matka, która wychowuje trójkę dzieci dużo ciężej pracuje niż ty w tej swojej korporacji, albo gdziekolwiek indziej - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w województwie świętokrzyskim. Szef rządu odniósł się w ten sposób do słów działacza Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ dzieci polityka twitter Nowoczesna pomoc społeczna premier Mateusz Morawiecki