Wioska Olimpijska poszerza horyzonty

Wioska Olimpijska 2018 to jedyny, wakacyjny obóz naukowy poświęcony Laureatom i Finalistom licealnych olimpiad. - Zaproszeni na obóz to osoby wybitne, na swój moment w edukacji. Dzięki nam mogą się poznać, rozszerzać swoje horyzonty - mówi Aleksander Musiał, koordynator Wioski Olimpijskiej. 
Uczestnicy obozu Wioska Olimpijska 2018
Uczestnicy obozu Wioska Olimpijska 2018Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka
O Audycji
Tytuł Wioska Olimpijska poszerza horyzonty 
Prowadzący Kuniszewicz Patryk
Opis

- Zapraszamy 25 osób na warsztaty, wykłady gościnne, a każdy uczestnik przygotowuje swój własny referat, który nam prezentuje - mówi rozmówca Patryka Kuniszewicza. - Zajęć sportowych też nie brakuje - ja nazywam ten obóz naszą ścieżką zdrowia - dodaje. 

Organizatorzy Wioski Olimpijskiej, członkowie Collegium Invisibile, za cel stawiają sobie wprowadzanie licealistów w nowe metody badawcze, te najbardziej innowacyjne i sprawienie, żeby te osoby wychodziły z modelu nauczania szkolnego. - Ukazujemy bogactwo i złożoność modelu akademickiego - mówi Aleksander Musiał. - Chcemy pokazać, że różne metody nauczania są możliwe, że jest więcej niż jedna opcja - wyjaśnia.  

Galeria zdjęć z Wioski Olimpijskiej 2018 >>>

- Jesteśmy tu po to, by wymienić doświadczenia, światopoglądy - zgodnie twierdzą uczestnicy obozu. - To fajne miejsce do różnego rodzaju dyskusji.

Podobno Olimpijczycy to ten szczególny rodzaj ludzi, dla których nauka to odpoczynek i przyjemność. A czy ktoś z nich ma szansę w przyszłości otrzymać Nobla? Jak dostać się na taki obóz? Kto to finansuje? Czy w polskiej edukacji jest miejsce na takie obozy - Wioski Olipijskie? O tym w nagraniu audycji "Stacja Nauka". 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 12.04

pj/ac

Goście

Aleksander Palikot (przewodniczący Collegium Invisibile), Aleksander Musiał (współorganizatorka Wioski Olimpijskiej 2018), Aleksander Musiał (Uniwerstet Princeton, koordynator Wioski Olimpijskiej 2018, członek Collegium Invisible); Anna Krawczyk, Kuba Dziadur, Maria Kamińska i Michał Owczarek (uczestnicy obozu)

Playlista
Tagi
Playlista