Flume Europe Tour 2019

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:53
Flume ogłosił daty nadchodzącej trasy po Wielkiej Brytanii i Europie, która odbędzie się w 11 miastach w październiku i listopadzie, włącznie z London O2 Academy Brixton – jako cześć obchodów piętnastej rocznicy Transgressive – i Manchester Mayfield Depot. W Warszawie będziemy mieć okazję posłuchać artysty 28 października na COS Torwar.
Flume
FlumeFoto: mat. pras.

Pełna lista koncertowa UK/EU Tour:

28 Października, Polska, Warszawa COS Torwar

29 Października, Niemcy, UFO im Velodrom

1 Listopada, Włochy, Turyn C2C Festival

1 Listopada, Niemcy, Franfurt Jahrhunderthalle

2 Listopada, Francja, Paryż Zenith

4 Listopada, Francja, Toulouse Zenih

6 Listopada, Holandia, Amsterdam AFAS Live

7 Listopada, Belgia, Antwerp Lotto Arena

10 Listopada Luxemburg, Esch-sur-Alzette Rockhal

12 Listopada, Wielka Brytania, Londyn O2 Academy Brixton

(15-lecie Transgressive)

13 Listopada, Wielka Brytania, Manchester

Na początku tego roku, Flume wydał „Hi This Is Flume”, 38-minutowy mixtape wraz z wizualizacją, za którą odpowiada Jonathan Zawada, z którym artysta współpracuje od lat. Mixtape ma już ponad 35 milionów odtworzeń i został doceniony m.in. przez Pitchfork, Bllboard, The Fader i wielu innych na całym świecie. Zaraz po mixtapie, Flume podzielił się swoim pierwszym od 2016 roku singlem „Friends (feat Reo Cragun)”, który ma już ponad 10 milionów streamów.

O Flume

Flume zyskał uznanie już jako nastolatek znakomitym, samozwańczym debiutem na scenie muzycznej w 2012. Z hitami Holdin On, On Top, Sleepless, jego album zyskał bardzo dobre recenzję, stając się liderem na muzycznych listach w Australii, ojczyźnie artysty. W ciągu następnych dwóch lat, Flume zyskał reputacje czołowego artysty na międzynarodowej scenie muzycznej, dzięki zniewalającym występom na żywo (debiutował na festiwalach: Coachella, Lollapalooza, Reading & Leeds itp.), jak i jego zręcznym remixom ze znanymi artystami tj. Lorde czy Disclosure.

Po serii świetnie przyjętych kolaboracji (​Lockja EP z Chet Faker z 2014 oraz Some Minds z Andrew Wyatt  z 2015), Flume wydał swój drugi LP - Skin. Singiel Never Be Like You feat. Kai, umocnił status Fluma jako pomysłowego, przekraczającego granice producenta, zyskując rzesze fanów na całym świecie. Flume stał się topowym artystą wg BBC Radio 1, sprzedał ponad 300.000 biletów, wyprzedając 59 koncertów w ramach światowego tour. Artysta zdobył wiele platynowych i złotych płyt na całym świecie oraz otrzymał swoją pierwszą Grammy Award za Best/Dance Electronic Album.

mat. pras.