"Herc" Ostatnim Singlem Promującym Debiutancki Album Zespołu Cukier

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 23:11
CUKIER to jeden z trzech zespołów, jakie w 2020 zaliczyły swój fonograficzny debiut w wytwórni Kayax. Ich pierwszy album, nazwany nomen omen "JEDEN", choć bardzo eklektyczny i rozstrzelony gatunkowo, spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem zarówno ze strony słuchaczy, jak i mediów. Płytę do tej pory promowały cztery single - "Dom", "Łachmany", "Kobiety" i "Romanse". Dziś dołączył do nich "Herc".
Cukier - Herc
Cukier - HercFoto: mat. pras.

Płyta zespołu CUKIER o wymownym tytule “JEDEN” jest zdecydowanym powiewem świeżości na polskiej scenie. Amadeusz Krebs oraz Bartek Caboń za sprawą swojej twórczości zaproponowali słuchaczom zdecydowanie coś nowego, wciągając ich w swój szalony, barwny i intrygujący świat. Różnorodność muzyczna i idące za  nią artystyczne wizje, jakie chłopaki realizują następnie w wideoklipach tworzą oryginalną całość, która pomaga wyróżnić się im na tle innych debiutantów. Słyszeliśmy i widzieliśmy to w "Domie", "Łachmanach", "Kobietach" oraz "Romansach", czyli dotychczasowych singlach promujących ich dziewicze wydawnictwo. Dziś dostaliśmy do wglądu kolejne wcielenie duetu, bowiem "Herc" jest najbardziej spokojnym i "rozmarzonym" utworem z albumu "JEDEN". Znajduje to odzwierciedlenie w na w pół animowanym teledysku, za przygotowanie i montaż którego odpowiadają Wojciech Trusewicz, Hubert Drabik i Khalifa Cyrus.

Artyści o singlu:
"Herc" pokazuje, że ostatecznie wszyscy jesteśmy małymi dziećmi. Bartek namiętnie ogląda kreskówki, a Amek... ma tatuaże z Myszką Miki:) "Herc" to także podróż do dziwnej, abstrakcyjnej muzycznej krainy, gdzie przy okazji rozbieramy na czynniki pierwsze proces twórczy. Takie oglądanie weny pod mikroskopem."

mat. pras.