Pirat Dyplomata rusza do Australii, a my razem z nim!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2023 12:20
Śledźcie wielką podróż Piotra na naszej antenie.
Piotr Kilian
Piotr KilianFoto: arch.pryw.

24 października Piotr Kilian wyrusza w kolejną ekscytującą wyprawę. Znany w sieci jako Pirat Dyplomata podróżnik chce oddać hołd Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu i w 150. rocznicę jego śmierci wystartuje z ekspedycją w kierunku Australii.

Finalista tegorocznej odsłony naszego Plebiscytu Nieprzeciętni ma za sobą m.in. wyprawy na Jamajkę, Grenlandię, do Meksyku i jak własną kieszeń zna polskie góry. Teraz czas na kolejne wyzwanie!

Pirat Dyplomata przedstawił już cały plan swojego nadchodzącego projektu:
• wejście na Górę Kościuszki (najwyższy szczyt Australii) dokładnie 11 listopada 2023, śladami pierwszego zdobywcy, Pawła Edmunda Strzeleckiego - pierwszego Polaka, który okrążył ziemię w celach naukowych,
 odwiedzenie miejsc na kontynencie australijskim ważnych historycznie dla Polaków,
 seria spotkań z Polonią, których tematem będą przede wszystkim pasma górskie naszego kraju,
 odwiedziny w szkołach w Polsce, gdzie Piotr opowie o historii Polaków w Australii.

To nie wszystko! W kolejnych miesiącach podróżnik skupi się na okrążeniu Ziemi oraz wizycie na Filipinach, gdzie zamierza zebrać materiał do pracy dyplomowej i własnej książki.

Wielką podróż Piotra będziecie mogli śledzić na naszej antenie. Zaczęliśmy już 24 października w porannym paśmie "Pierwsze słyszę".

Sprawdź też:
 Nieprzeciętni 2023. Finalista Piotr Kilian i jego podróżnicza pasja

Pochodzący z Istebnej Piotr Kilian, znany jako Pirat Dyplomata, z wykształcenia jest specjalistą od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Z pasji i zamiłowania jest podróżnikiem, a na swoim koncie ma prawdziwie ekstremalne wyprawy. Jak sam mówi: lubi dobre towarzystwo, brak towarzystwa, dzikie wyprawy na koniec świata, siedzenie z książka pod kocykiem i brak Internetu z plecakiem pełnym kabanosów.

Piotra możecie śledzić na FacebookuYouTube czy Instagramie.

Wyprawa Piotra Kiliana objęta została naszym patronatem.