X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew". Historia "Autobiografii"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 16:23
- Wiodący fragemnt "Autobiografii" mówi o przyjaźni trzech kolegów z podwórka: Zbigniewa Hołdysa, Bogdana Olewicza i Andrzeja Mogilnickiego. Pocztówka młodości wielu i hymn polskiego rocka - mówił Konrad Wojciechowski.
Audio
  • O "Autobiografii " zespołu Perfect opowiada Konrad Wojciechowski (Muzyczny lunch/Czwórka)
Grzegorz Markowski podczas koncertu zespołu Perfect w 1982 roku
Grzegorz Markowski podczas koncertu zespołu Perfect w 1982 rokuFoto: Wojciech Frelek/PAP

Piosenka mówi o tym, że szczęście to tak naprawdę emanacja chwili, a oczy trzeba mieć zawsze szeroko otwarte Konrad Wojciechowski

- Utwór znalazł się na drugiej płycie studyjnej Perfectu pt. "UNU". Kiedy po pierwszej fali popularności muzycy wykonywali piosenkę, to publiczność nie śpiewała jej razem z zespołem. Nikt wtedy jeszcze jej nie znał - przypominał dziennikarz.

Co oznaczały trzy litery, tytuł drugiej płyty, z której pochodzi "Autobiografia"? Jak Zbigniew Hołdys przekonał cenzurę do wyemitowania utworu? W jaki sposób tekst piosenki nawiązuje do prawdziwych historii Hołdysa, Olewicza i Mogilnickiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Justyna Tylczyńska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak