Mela Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:15
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach Debiut Roku i Artystka Roku oraz wielu prestiżowych nagród. 
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: Adam Pluciński

Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą świetnie przyjętego albumu "Spadochron" który ukazał się w 2012 roku, promowanego singlem "Melodia ulotna". Drugi album "Migracje", wydany w 2014 ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnie platynowej płyty i powtarzając tym samym sukces jej debiutanckiego krążka.

Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych, które wyróżniają się bardzo plastyczną formą i dopracowaną oprawą wizualną. 9 listopada 2018 roku ukazał się trzeci album Meli zatytułowany "Migawka", który zapowiedziały single "Odprowadź" i "Ogniwo". Muzycznie jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie  432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. Za tę płytę zdobyła Fryderyka w kategorii najlepszy album pop alternatywny w 2018 r.

Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej. Po jesiennej trasie koncertowej w zasiadanych salach filharmonii i teatrów, Mela wyrusza w wiosenną trasę Migawka '19 i tym razem nowy materiał zaprezentuje w klubach oraz podczas letnich festiwali muzycznych.