X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Lany poniedziałek w każdy dzień tygodnia

Section07
O audycji

...czyli praca z wodą na co dzień

Dosłownie zostajemy oblani kubłem zimnej wody zazwyczaj raz w roku, w wielkanocny poniedziałek, ale są osoby, które mają to na co dzień. Wszystko wiąże się ze specyfiką ich pracy. Hydraulikos to połączenie greckiego słowa "woda" i "rura". Niczym superbohater monter instalacji sanitarnych naprawia instalacje wodociągowe, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania. Poza tym mamy strażaków, którzy wodą przecież walczą z pożarami albo nurków, dla których woda to miejsce pracy. W każdym z tych zawodów woda ma jednak inne znaczenie. Hydraulik robi wszystko, żebyśmy wodę w kranach mieli, dla strażaka to broń do walki z ogniem, a dla nurka naturalne środowisko pracy.

Prowadzący