Studenci z Wrocławia nagrodzeni w konkursie Mars Colony Prize

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:45
Projekty osiedli marsjańskich zaprezentowane przez studentów Politechniki Wrocławskiej, nagrodzono w międzynarodowym konkursie Mars Colony Prize. Spośród stu prac, Polacy zostali wyróżnieni dwukrotnie.  
Jak wyglądały pierwsze ślady życia na Ziemi sprzed 4 miliardów lat?
Jak wyglądały pierwsze ślady życia na Ziemi sprzed 4 miliardów lat?Foto: tj.blackwell via Foter.com / CC BY-NC

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie samowystarczalnej marsjańskiej kolonii.  W finale znalazło się dziesięć projektów drużyn z  Rosji, Szwecji, Ameryki, Francji i Szwajcarii oraz dwie propozycje zespołów z Politechniki Wrocławskiej.

Drużyny z Polskiej Politechniki Wrocławskiej mogą pochwalić się aż dwoma miejscami. Drugie miejsce za projekt „Twardowsky” oraz piąte za Miasto „Ideacity”. Projekt "Twardowsky" jest efektem wspólnej pracy studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej. W jego opracowaniu pomagali także członkowie Koła Naukowego MOS i inicjatywy LabDigiFab. Natomiast projekt "Ideacity" stworzyli studenci z grupy Innspace.

Pierwsze miejsce w konkursie uzyskali przedstawiciele Massachusetts Institute of Technology za koncepcję "Star City".  Trzecie miejsce przyznano natomiast za "CrowdSpace" stworzoną przez zespół z Rosji.


aj