Red Hot Chili Peppers nagrywają płytę z Johnem Frusciante

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 10:35
Nadchodzący album będzie pierwszym nagranym w takim składzie od czasu "Stadium Arcadium".
Red Hot Chili Peppers w składzie Anthony Kiedis, Flea, John Frusciante, Chad Smith
Red Hot Chili Peppers w składzie Anthony Kiedis, Flea, John Frusciante, Chad SmithFoto: Ian West/ASSOCIATED PRESS/East News

W połowie grudnia rockowy świat obiegła świetna wiadomość o powrocie Johna Frusciante w szeregi Red Hot Chili Peppers. Jak się okazuje, długo oczekiwany comeback nie ograniczy się jedynie do wspólnych występów na żywo. Perkusista RHCP, Chad Smith zdradził, że zespół w "nowym-starym" składzie pracuje nad nowym albumem.

Temat powrotu Frusciante został poruszony w ostatnim wywiadzie Smitha dla magazynu Rolling Stone. Jak sam wspomniał, miał "zakaz mówienia o zespole", lecz nie zatrzymało go to przed podzieleniem się informacją, na którą czekały całe tłumy fanów.

- Zgadza się - John wrócił do zespołu i wszyscy o tym wiedzą. Jesteśmy podekscytowani. Na tę chwilę jedynymi zarezerwowanymi występami są te na festiwalach. Przede wszystkim skupiamy się na nowych utworach i pisaniu nowego albumu. Bardzo cieszymy się na tworzenie nowej muzyki - wypalił na koniec rozmowy Chad Smith.

Ostatnim albumem w składzie Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith, John Frusciante jest wydany w 2006 roku krążek "Stadium Arcadium". Od tego czasu zespół nagrał jeszcze dwie płyty: "I'm with You" i "The Getaway".

Zobacz więcej na temat: Red Hot Chili Peppers