X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oscary 2020 – znamy nominowanych twórców

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 16:00
Dziś ogłoszono nominacje do najważniejszej nagrody filmowej na świecie. Jakie filmy (poza „Bożym ciałem” Jana Komasy) mają szansę na statuetkę?
Oscary
OscaryFoto: Charles Sykes/Invision/AP), APTOPIX/East News

W najważniejszej kategorii - najlepszy film – znalazły się następujące produkcje:

"Irlandczyk"

"Le Mans 66"

"Jojo Rabbit"

"Joker"

"Małe kobietki"

"Historia małżeńska"

"1917"

"Pewnego razu...w Hollywood"

"Parasite"

W kategorii najlepszy reżyser nominowani zostali: Martin Scorsese - "Irlandczyk", Todd Phillips - "Joker", Sam Mendes - "1917", Quentin Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood" oraz Joon-ho Bong – "Parasite".

O statuetkę dla najlepszej aktorki powalczą: Cynthia Erivo - "Harriet", Scarlett Johansson - "Historia małżeńska", Saoirse Ronan - "Małe kobietki", Charlize Theron - "Gorący temat" i Renée Zellweger - "Judy" natomiast w kategorii najlepszy aktor: Antonio Banderas - "Ból i blask", Leonardo DiCaprio - "Pewnego razu...w Hollywood", Adam Driver - "Historia małżeńska", Joaquin Phoenix - "Joker" oraz Jonathan Pryce - "Dwóch papieży".

Najwięcej nominacji zdobył „Joker”  - 11, po 10:  "Pewnego razu... w Hollywood", "Irlandczyk" oraz "1917".

92. edycja rozdania Nagród Akademii Filmowej odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego. Oscarowa Gala w tym roku ponownie odbędzie się bez udziału prowadzącego.