Michał Koterski w nowej roli

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 08:00
Tym razem zagra sekretarza partii - Edwarda Gierka.
Wroclaw Teatr Polski Gala zakończenia 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego - Michal Koterski z nagroda za glówną role męska w filmie 7 uczuć
Wroclaw Teatr Polski Gala zakończenia 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego - Michal Koterski z nagroda za glówną role męska w filmie "7 uczuć" Foto: PIOTR ZAJAC/REPORTER

W sieci pojawił się materiał wideo zatytułowany: "Gierek film - Bal sylwestrowy - making of". Zdjęcia do produkcji realizowane są Śląsku: w Ustroniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Zawierciu. W połowie sierpnia ekipa powraca do Warszawy. 

Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania. „Ale nie będzie to film polityczny – zapewnia producent. – Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, sam Gierek zaskoczy niejednego widza, a kobiety wzruszy do łez” – dodaje Janusz Iwanowski, producent. Jakim mężem i synem był Edward Gierek? Jakie relacje łączyły go z żoną, jaki miała na niego wpływ, jak ważna była dla niego matka – tego dowiemy się z niezwykłej historii trzech scenarzystów: Michała Kalickiego, Krzysztofa Tyszowieckiego i Rafała Wosia.

Poza Michałem Koterskim na ekranie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, reżyserem jest Michał Węgrzyn, odpowiedzialny za produkcję "Proceder".

Premiera filmu "Gierek" zaplanowana jest na 2021 rok, w 20. rocznicę śmierci Edwarda Gierka.

mg