Mural M-city podczas Street Art Doping

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 09:30
Mural Mariusza Warasa znanego jako M-city oraz zbiorowa wystawa „Cut&Paste. Polski Szablon 2020” wraz z towarzyszącymi jej spotkaniami – oto program Street Art Doping 2020.
Praca M-city z Le Locle w Szwajcarii, wrzesien 2020
Praca M-city z Le Locle w Szwajcarii, wrzesień 2020Foto: mat prasowe

W tym roku najważniejszy jest szablon. Zarówno mural pochodzącego z Gdańska artysty, czujnie komentującego rzeczywistość Mariusza Warasa działającego w przestrzeni publicznej jako M-city, jak i prace innych artystów prezentowane na wystawie „Cut&Paste. Polski Szablon 2020” w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w Elektrowni Powiśle, będą stworzone tą techniką.

Na wystawie zobaczymy najnowsze prace Czarnobyla, Bartka Stypki, NeSpoon, Egona Fietke, Simpsona, Maniaca, Tank Patrola, Gu-Tang Clan oraz M-city.

Mural Mariusza Warasa powstanie przy ul. Strzeleckiej 5 na Pradze Północ. Z jednej strony artysta podejmie temat ważny historycznie dla okolicy, z drugiej będzie hołdem dla jego wielkiej pasji – rajdów aut terenowych.

- Od lat zapraszamy artystów na warszawską Pragę, widzimy że sztuka w przestrzeni publicznej nadaje jej właściwej tożsamości – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!

M-city, a właściwie Mariusz Waras (1978) jest dziś profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu i Street Artu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Dyplom magisterski i doktorski obronił w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

M-city – który stał się niejako jego stylistyczną wizytówką, zapewnił mu stałe miejsce w panteonie światowych twórców street-artu. Prace od początku budował wokół estetyki miejskiej, wykorzystywał motywy architektoniczne, infrastruktury przemysłowej – w tym stoczniowej, środków transportu.

mg/mat prasowe