Damon Albarn zapowiada sequel "Plastic Beach" i współpracę z Tame Impala

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:40
Artysta zdradził niezwykle ciekawe plany Gorillaz.
Damon Albarn
Damon AlbarnFoto: Mateusz Owsianny/East News

W miniony piątek ukazał się nowy album Gorillaz. Jak to bywa w okresie premiery płyty, twórcę czeka seria wywiadów przy okazji promocji krążka. W ostatnich dniach Damon Albarn nie może zatem narzekać na brak rozmówców. W tym tygodniu artysta pojawił się w Radio.com oraz Double J.

W rozmowie z tą drugą rozgłośnią Albarn zdradził, że współpraca z Kevinem Parkerem z Tame Impala miała miejsce: - Tak się składa, że wielokrotnie rozmawiałem z Kevinem Parkerem. Niestety, nie udało nam się ukończyć wspólnego projektu przed premierą "Song Machine: Season One". Ponieważ jednak czuję, że "Season One" jest czymś naprawdę dobrym, to bardzo chciałbym stworzyć "Season Two".

W lutym na instagramowym profilu Noodle (jednej z postaci Gorillaz) pojawiła się też intrygująca grafika, na której "geep" z załogą zespołu przemierza okładkę słynnej płyty "Currents" Tame Impala:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez 私 Noodle ❗️📸 (@watashiwanoodle)

Z kolei w rozmowie z Radio.com artysta stwierdził, że możliwe jest stworzenie kontynuacji płyty "Plastic Beach" - wydawnictwa, w którym zespół mierzył się z problemami takimi jak m.in. zmiany klimatyczne czy degradacja środowiska.

- To smutne, ale uważam, że obecnie jeszcze bardziej niż kiedykolwiek musimy uświadamiać sobie to, że powinniśmy zmienić niektóre nasze zachowania i nawyki. Być może zatem muszę ją odwiedzić raz jeszcze i nie sądzę, że kiedykolwiek będziemy mogli ją opuścić ("Plastic Beach" - przyp. red.). "Plastic Beach 2" jest całkiem niezłą ideą kreatywną, a jednocześnie jest niezwykle dobijająca... i konieczna - skwitował Albarn.