Schoolboy Q gościem w nowym utworze Freddiego Gibbsa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 14:12
Królik i żółw robią swoje.
Schoolboy Q
Schoolboy QFoto: Regional Music/Backgrid/Forum

Freddie Gibbs opublikował nowy singiel zatytułowany "Gang Signs". Gościem autora jednej z najlepszych rapowych płyt 2020 jest niepodrabialny Schoolboy Q. Publikacji utworu towarzyszyła jednoczesna premiera animowanego teledysku w reżyserii Aarona Hymesa. W wideo Gibbs przybiera postać królika, a Q żółwia. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie sami:

Freddie Gibbs - Gang Signs (feat. ScHoolboy Q) / YouTube: Freddie Gibbs

- Tworząc ten numer chciałem po prostu oddać hołd grupom Do or Die i Bone Thugs-n-Harmony. Ich twórczość, to okres w którym dorastałem. Za długo również czekałem na to, by w końcu nagrać ze Schoolboyem Q - wyznał Freddie Gibbs.

"Gang Signs" to kolejny po "4 Thangs" singiel Gibbsa w ostatnim czasie. Wcześniejsza premiera była efektem współpracy z Big Seanem i Hit-Boyem. Nie wiemy jednak, czy oba kawałki są zapowiedzią nowej płyty reprezentanta Indiany.

Ostatni album Gibbsa, wydany w 2020 roku "Alfredo", w końcu przyniósł mu rozgłos, na jaki według wielu zasługuje. Oprócz uznania słuchaczy, artysta zwrócił uwagę prominentnych branży muzycznej - 14 marca powalczy on o Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Album Rap.

 

Zobacz więcej na temat: Schoolboy Q