Pierwszy singiel z nowego albumu Brodki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 13:56
Artystka publikuje "Game Change".
Monika Brodka
Monika BrodkaFoto: Łukasz Dejnarowicz/Forum

Brodka nie zwalnia tempa w nowym roku. Po styczniowych utworach "Żar" i "Wrong Party" przyszła pora na prawdziwą bombę - pierwszy singiel z pierwszej od pięciu lat studyjnej płyty artystki. Właśnie dziś do sieci trafił teledysk do utworu "Game Change". O kompozycji zrobiło się głośno dwa dni temu, gdy media obiegło zdjęcie wokalistki z Quebonafide. Teraz wiemy, co dokładnie ono zapowiadało.

Zdjęcie stylizowane na fotografię ślubną to jeden z elementów nowego wideoklipu Brodki. Teledysk opowiada o podziale ról w społeczeństwie ze względu na płeć.

- Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci - mówi Brodka.

Brodka - Game Change / YouTube: Brodka

Zdjęcia do klipu realizowane były w jednych z najbardziej ikonicznych budynków w Warszawie. Widzimy charakterystyczny blok "Młotek" znajdujący się na Śródmieściu oraz surowe i monumentalne wnętrza Muzeum Narodowego i Pałacu Kultury i Nauki.

Piąty studyjny album Brodki nosić będzie tytuł "BRUT". Artystka wcześnie wspominała, że materiał powstał w zeszłym roku w Londynie. W tej chwili nie są jeszcze znane konkretne szczegóły płyty.

  

AŚ/mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Brodka Monika Brodka