"Breathe" The Prodigy w nowej wersji z udziałem RZA z Wu-Tang Clanu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:00
Posłuchajcie.
The Prodigy (Maxim i Keith Flint) podczas koncertu w Moskwie (Stadium Live Club) w 2015 r.
The Prodigy (Maxim i Keith Flint) podczas koncertu w Moskwie (Stadium Live Club) w 2015 r. Foto: Anton Novoderezhkin / TASS / Forum

"Breathe" to jeden z największych hitów i najbardziej znanych nagrań w dorobku słynnej brytyjskiej grupy The Prodigy. Utwór opublikowany został w 1996 roku, jako drugi singiel z płyty "The Fat of the Land". Dziś ukazała się nowa, specjalna wersja tego nagrania przygotowana przez Liama Howletta, czyli głównego producenta zespołu, do spółki z popularnym drumandbassowym twórcą Rene LaVicem. Co więcej, nową partię wokalną dograł RZA, lider legendarnej hiphopowej załogi Wu-Tang Clan, a remiks utworu powstał na potrzeby soundtracku do "F9: The Fast Saga", czyli dziewiątego już odcinka sensacyjnej filmowej sagi "Fast & Furious". Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy również takich wykonawców jak Skepta, A$AP Rocky, Ty Dolla $ign, Lil Durk, czy Sean Paul (tracklista i odsłuch całości TU).

The Prodigy pracują aktualnie nad nowym albumem, który poświęcony będzie pamięci zmarłego w marcu 2019 roku Keitha Flinta. W ubiegłym miesiącu zespół opublikował 15-sekundowy fragment jednego z nowych nagrań.

The Prodigy - Breathe (Liam H and Rene LaVice Re-Amp) [feat. RZA] / Atlantic Records YouTube

MaH

Zobacz więcej na temat: muzyka elektroniczna