Brodka i Tymek odświeżają wielki hit Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 10:52
Utwór zapowiada serial "Rojst '97".
Brodka, Tymek
Brodka, TymekFoto: Andrzej Stawiński/Kayax/mat. prasowe

Już jutro premierę będzie mieć nowy serial produkcji Netflixa - "Rojst '97". Będzie to kontynuacja popularnej serii kryminalnej stworzonej przez platformę Showmax w 2018 roku. W tajemniczy klimat lat 90. wprowadza nas już dzisiaj utwór "Ostatni" w wykonaniu Tymka i Brodki, za którego produkcję odpowiada Urbanski.

Oryginalny utwór, to dzieło Edyty Bartosiewicz z 1995 roku. Piosenka znalazła się na jednej z najważniejszych płyt polskiej muzyki popularnej lat 90. - "Szok'n'Show". Teraz, za sprawą niezwykłej aranżacji Wojtka Urbanskiego numer otrzymuje drugie życie.

- "Ostatni" Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji, dodając do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu "Rojst’97" - mówi Urbanski, producent utworu.

Nowa wersja "Ostatniego" doczekała się również teledysku, w którym zobaczyć możemy zarówno muzyków, jak i postacie serialowe zagrane przez Magdalenę Różczkę, Łukasza Simlata, Andrzeja Seweryna, Zofię Wichłacz i Piotra Fronczewskiego.

Tymek, Brodka, Urbanski - Ostatni (Rojst '97 | Netflix)

 

Zobacz więcej na temat: Brodka Monika Brodka Tymek