Lorde dzieli się kolejnym singlem z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:37
Premiera już w ten piątek.
Lorde
LordeFoto: Ophelia Mikkelson Jones/Universal/mat. prasowe

Lorde opublikowała właśnie kolejny - najprawdopodobniej ostatni przed premierą nowej płyty - singiel zatytułowany "Mood Ring". To już trzecia zapowiedź albumu "Solar Power", który ukaże się w ten piątek, 20 sierpnia.

W "Mood Ring" artystka odnosi się do coraz popularniejszych praktyk dbania o dobre samopoczucie psychiczne, choć podkreśla ona pewną satyrę, którą stara się przemycić w kawałku. W podobnym nastroju zbudowany jest klip, który zobaczycie na YouTube.

Lorde - Mood Ring / YouTube: Lorde

- Jestem bardzo podekscytowana tą piosenką, jej nagrywanie sprawiło mi wiele radości. Słychać w niej dość oczywiste nawiązania do lat 60. i kultury dzieci kwiatów. Chciałam zrozumieć życie w komunie, wypisanie się ze społeczeństwa i próbę rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Wszystkie te rzeczy bardzo do mnie przemówiły, gdy tworzyłam materiał na płytę. Szczególnie zwróciłam uwagę na podobieństwa pomiędzy kulturą tamtych czasów oraz obecną modą na wellness, duchowość, pseudo-wellness, pseudo-duchowość. Rzeczy takie jak wegańska dieta makrobiotyczna, palenie szałwii, kryształy jako talizmany, karty tarota i horoskopy. W latach 60. również panowała na to moda, a teraz ja zajmuję się tym z moimi przyjaciółkami. Pomyślałam: to jest materiał na popową piosenkę. Dlatego postanowiłam w satyryczny sposób spojrzeć na całe to zjawisko - przyznaje Lorde.

"Mood Ring" to jeden z dwunastów utworów, które usłyszymy na "Solar Power". Wszystkie zostały wyprodukowane we współpracy z nieocenionym Jackiem Antonoffem, z którym artystka tworzyła też swój poprzedni krążek "Melodrama".

"Solar Power" - lista utworów:
01. The Path
02. Solar Power 
03. California
04. Stoned at the Nail Salon 
05. Fallen Fruit
06. Secrets From a Girl (Who's Seen It All)
07. The Man with the Axe
08. Dominoes
09. Big Star
10. Leader of a New Regime
11. Mood Ring
12. Oceanic Feeling

 

Zobacz więcej na temat: Lorde